Týždenný prehľad DIPOLu – TV a SAT TV, CCTV, WLAN

Č 17/2024 (22.04.2024)

Nový prístup k súkromiu v kamerách priemyselnej elektroniky.

Inteligentné zariadenia využívajúce vizuálne skenovanie prostredia, ako sú inteligentné vysávače, detské pestúnky, či drony, sú čoraz častejšie a ochotnejšie využívané vidieť v našich domácnostiach a firmách. Tieto zariadenia sú často súčasťou „internetu vecí“, čiže inteligentných systémov, ktoré sa pripájajú na internet. Kvôli prístupu na internet však môžu byť vystavení hackerským útokom, a preto sa niektoré citlivé údaje, ako napríklad nimi zhotovené fotografie, môžu dostať online. V snahe obnoviť súkromie výskumníci z Austrálskeho centra pre robotiku na Univerzite v Sydney a Robotického centra (QCR) na Queenslandskej technickej univerzite vyvinuli nový prístup k dizajnu kamier, v ktorom sa vizuálne informácie spracúvajú a šifrujú ešte predtým. je digitalizovaný. Vďaka tomu zostávajú obrázky zrozumiteľné len zariadeniam, ktoré ich používajú a ich reprodukcia v podobe zrozumiteľnej pre človeka je nemožná.
Nové automatické kamery chrániace súkromie maskujú obrázky spôsobom, ktorý je pre ľudí nerozoznateľný
Inovácia spočíva najmä v tom, že sa vedcom podarilo rozdeliť proces spracovania obrazu na analógovú a digitálnu časť. Doteraz sa akékoľvek kódovanie obrazu alebo maskovanie zón vykonávalo digitálne a dalo sa relatívne jednoducho zvrátiť. Nový prístup umožňuje kódovanie obrazu počas analógovej časti spracovania (analógový systém fotoaparátu, hneď za optickým systémom) - pred uložením obrazu v digitálnej forme. Skreslené obrázky môžu roboty stále používať na vykonávanie svojich úloh, ale neposkytujú komplexnú vizuálnu reprezentáciu, ktorá narúša súkromie. Vedci sa pokúsili prelomiť bezpečnosť, ktorú vytvorili, ale neboli schopní rekonštruovať obrázky v akomkoľvek rozpoznateľnom formáte. Rozhodli sa teda dať túto príležitosť celej vedeckej komunite tým, že ich vyzvali, aby hackli ich metódu. Nový prístup výskumníkov by sa dal použiť aj na vytvorenie zariadení, ktoré budú fungovať na miestach, kde je dôležité súkromie a bezpečnosť, ako sú sklady, nemocnice, továrne, školy a letiská. V budúcnosti chcú vedci postaviť fyzikálny model kamery, aby predviedli svoje riešenie v praxi.

Priechodné konektory RJ-45.

Ponuka DIPOLu zahŕňa konektory EZ RJ-45 kategórie 5e J2012_100 a kategórie 6 J2013_100. Ich charakteristickým znakom je prechod jednotlivých vodičov, čo zaisťuje rýchlejšie a efektívnejšie pripojenie konektora. Krimpovanie konektora a odrezanie prebytočných krútených párov by sa malo vykonať pomocou krimpovacieho nástroja E7912.
Modulárny konektor 8p8c RJ-45 (kat. 5e, plný drôt, typ EZ) [100ks]
Modulárny konektor 8P8C EZ (Rj-45), kat. 5e drôt,
typ EZ J2012_100
Modulárny konektor 8P8C EZ (Rj-45), kat. 5e drôt,typ EZ (100 ks.)
8P8C EZ modulárny konektor (Rj-45), kat. 6 drôt,
typ EZ J2013_100
Konektor pripravený na krimpovanie
Krimpovací nástroj RJ-45 Hanlong HT-580ER (NC konektory - priechodné)
8p8c (RJ-45) modulárny krimpovač konektorov typ EZ E7912

Implementácia inteligentného vniknutia pomocou rekordérov Sunell NVR.

Rekordéry Sunell (4, 8, 16 kanálov) majú schopnosť nezávisle implementovať funkciu inteligentného narušenia na 4 kanáloch. To znamená, že rekordér môže nezávisle analyzovať obraz z hľadiska tejto analýzy na 4 vybraných kanáloch. Detekcia narušenia zahŕňa definovanie detekčnej zóny, ktorá v prípade prekročenia generuje alarm. Rekordéry Sunell sú schopné vykonávať túto funkciu bez ohľadu na značku pripojených kamier, pričom podporujú kamery kompatibilné s protokolom ONVIF aj tie, ktoré podporuje výrobca.
Okrem toho je možné udalosti filtrovať na prítomnosť ľudí a/alebo vozidiel, čo používateľovi umožňuje zamerať sa na správne poplachové signály, čím sa zvyšuje účinnosť monitorovania a reagovania na potenciálne nebezpečné situácie. Táto dodatočná funkcia je užitočná najmä pre kamery, ktoré takúto analýzu štandardne nemajú. Vďaka tomu sa používateľ môže sústrediť na najdôležitejšie poplachové signály, čím sa eliminuje problém veľkého množstva zbytočných poplachov.

Merania v inštaláciách optických vlákien. Časť 2.3 - meranie prenosovou metódou - interpretácia výsledkov merania.

Overenie správnosti inštalácie optických vlákien pomocou svetelného zdroja a merača optického výkonu zahŕňa vygenerovanie iba jednej číselnej hodnoty definujúcej útlm celej trasy optického vlákna a porovnať ju s očakávanou hodnotou. V prípade sieťovej certifikácie je očakávaná hodnota špecifická pre aplikáciu, pre ktorú je link certifikovaný – napríklad v prípade sieťovej certifikácie pre 10GBASE-LR aplikáciu, t.j. 10 Gbit/s Ethernet pripojenie na jedno- vlákno, maximálny útlm kanála z optických vlákien môže byť 6,2 dB pre vlnovú dĺžku 1310 nm. Hodnoty útlmu pre iné aplikácie možno nájsť v dokumentoch popisujúcich konkrétnu normu alebo v normách štruktúrovanej kabeláže ISO/IEC 11801, EN 50173. Ak merané spojenie nie je predmetom certifikácie, maximálna hodnota útlmu sa vypočíta súčtom teoretické maximálne hodnoty útlmu všetkých prvkov zahrnutých v dráhe optických vlákien.
Problém s výpočtom približného typického útlmu daného vedenia vyplýva z nedostatku jasne definovaných noriem pre útlm jednotlivých dejov, ako sú zvary a spoje. Môže sa ukázať, že podľa jedného kritéria by vedenie pozostávajúce z 2 konektorov, 2 spojok a 500 metrov vlákna nemalo utlmiť viac ako 2,3 dB, podľa iného 1,5 dB a podľa ďalšieho 0,82 dB! Takéto rozdielne hodnoty majú svoj zdroj v rôznych dokumentoch: štandardy štruktúrovanej kabeláže, výrobné štandardy veľkých operátorov, medzinárodné odporúčania, štandardy výrobcov špecifikujúce triedy útlmu konektorov z optických vlákien, produktové listy a informácie prenášané z úst do úst, ktoré po určitom čase čas sa stáva akýmsi neopísateľným priemyselným štandardom.
Preto je kľúčové, aby osoba vykonávajúca meranie metódou prenosu, okrem správneho postupu merania a stanovenia referenčného výkonu, bola schopná presne definovať kritériá na posúdenie jeho výsledku – aby bolo možné určiť, či bola inštalácia vykonaná správne alebo nie, nepodlieha žiadnemu výkladu.
Prvky optickej cesty, ktoré by sa mali analyzovať pri výpočte maximálneho útlmu jednovidového optického vedenia, sú uvedené nižšie. Pre každý z nich sú uvedené prijateľné hodnoty útlmu vyplývajúce z použitia rôznych kritérií a uvedená hodnota, ktorá bude podľa nášho názoru vhodná na analýzu veľkej väčšiny optických pripojení.
Tłumienie włóknaÚtlm konektoraTlmenie zvaru

Odporúčania ITU-T G.652.D/G.657.A:
0,40 dB/km (1310 nm)
0,30 dB/km (1550 nm)

Vyhlásenia výrobcov vlákien:
< 0,35 dB/km (1310 nm)
< 0,20 dB/km (1550 nm)

Továrenský štandard pre veľkého operátora:
0,40 dB/km (1310 nm)
0,25 dB/km (1550 nm)

Norma 61280-4-2 / ISO/IEC 14763-3:
< 0,75 dB


Norma 61300-3-34:
konektor triedy B < 0,25 dB
konektor triedy C < 0,50 dB


Továrenský štandard pre veľkého operátora:
max. 0,50 dB, ale v priemere nie viac ako 0,30 dB

Norma 61280-4-2 / ISO/IEC 14763-3:
< 0,30 dB

 

Továrenský štandard veľkého operátora: 

max. 0,15 dB, ale v priemere 0,07 dB


Všeobecne akceptované:
< 0,10 dB

Je vidieť, že v závislosti od prijatého kritéria pri odhade maximálneho útlmu daného spojenia môžeme získať veľmi odlišné výsledky, čo môže viesť k tomu, že výsledok merania bude pre jeden z nich správny a pre druhý nesprávny. Berúc do úvahy skutočný útlm správne skonštruovaných prvkov optických zariadení, bude rozumnejšie prijať reštriktívnejšie predpoklady. V skutočnosti budú namerané hodnoty v drvivej väčšine prípadov výrazne nižšie. Aby som to zhrnul, navrhované hodnoty útlmu pre jednotlivé udalosti, ktoré by mali byť zahrnuté do výpočtov, sú:
  • útlm vlákna: 0,4 dB/km (1310 nm), 0,3 dB/km (1550 nm),
  • útlm konektora: 0,3 dB,
  • útlm spoja: 0,1 dB.
Preto vyššie uvedený príklad 500 m dlhého vedenia ukončeného obojstranne navarenými pigtailmi by nemal utlmiť viac ako: 0,5 x 0,4 dB + 2 x 0,3 dB + 2 x 0,1 dB = 1 dB pre vzdialenosť 1310 nm a o niečo menej (0,05 dB) pre vlnovú dĺžku 1550 nm.
Najbližšie číslo Informátora bude obsahovať poslednú poznámku zo série týkajúcu sa meraní prenosu. Odpovieme si na otázku, prečo je dôležité vykonávať merania pri vlnových dĺžkach 1310 nm a 1550 nm a ako môžu výsledky oboch meraní pomôcť určiť možné príčiny problémov v inštalácii.

Hotelová televízia.

Koncová stanica je základné zariadenie alebo skupina zariadení určená pre zariadenia a inštitúcie, kde je žiaduca centrálna správa programovej ponuky distribuovanej v televíznej inštalácii. Okrem koncovej stanice pozostávajúcej z modulov vybraných inštalatérom (transmodulátory, zosilňovače, optické vysielače, IP streamery) používaných na príjem a spracovanie signálov RTV/SAT je tu anténna súprava (satelitné paraboly, pozemné televízne a rozhlasové antény).
Koncové stanice distribuujúce satelitné programy po konverzii na digitálnu formu DVB-T COFDM sú stále najobľúbenejším riešením používaným v mnohých hoteloch. Satelitné kanály môžu dopĺňať ponuku pozemných televíznych programov DVB-T2 alebo byť jediným zdrojom programov v inštalácii.
Na fotografii nižšie je koncová stanica pozostávajúca zo 4 panelov TDX410C TERRA (zľava, prvé 4 pozície) umožňujúcich konverziu satelitného signálu DVB-S/S2 z jedného satelitného transpondéra na štandard DVB-T COFDM. V súčasnosti výrobca značky TERRA nahradil moduly tdx410c novým modelom tdx420c R81619, ktorý dokáže prijímať signál z 2 satelitných transpondérov a vytvárať 2 DVB-T MUXy. Preto stačia 2 moduly tdx-420c R81619 na zavedenie satelitných signálov zo 4 rôznych satelitných transpondérov.
Ďalšie tri moduly na fotografii vyššie, okrem napájacieho zdroja umiestneného v centrálnej časti inštalácie, sú kanálové zosilňovače TERRA umožňujúce distribúciu DVB-T2 signálu v inštalácii na báze koaxiálneho kábla. Zosilňovač AT440 (zosilnenie 4 DVB-T2 MUX v pásme UHF), zosilňovač at420 (zosilnenie 2 MUX v pásme UHF), zosilňovač at422 (zosilnenie 2 MUX v pásme VHF). Širokopásmový zosilňovač ma400 R82520 navyše umožňuje zvýšiť úroveň RF signálu až na 110 dBuV a rozdeliť ho pomocou pasívnych rozdeľovačov/odbočovačov do mnohých prijímačov.
Neustále sa rozvíjajúca digitálna terestriálna televízia DVB-T2 prinútila výrobcov televíznych zariadení hľadať nové riešenia. TERRA sa rozhodla uviesť na trh kanálový zosilňovač PA420T R82516. Jeden model zosilňovača PA420T R82516 je schopný nahradiť všetky vyššie uvedené kanálové zosilňovače: at440, at420 a at422. Na fotografii nižšie je zobrazená modernizovaná hlavná stanica. Modely zosilňovačov at440, at420 a at422 boli nahradené zosilňovačom PA420T R82516.
Programovateľný, viacpásmový, viackanálový zosilňovač PA420T TERRA je určený na príjem digitálnej pozemnej televízie DVB-T/T2 v rodinných domoch, rezidenciách, hoteloch, penziónoch, prázdninových domoch, školách, nemocniciach atď. zosilňovač má 2 programovateľné signálové vstupy pre pásmo VHF (174-240 MHz)/UHF (470-694 MHz), 1 programovateľný vstup pre UHF pásmo (470-694 MHz) a 1 vstup pre FM pásmo (87-108 MHz ). Zariadenie má dvadsať nezávislých zosilňovacích kanálov. Každá stopa je zodpovedná za posilnenie jedného digitálneho pozemného televízneho multiplexu DVB-T/T2. To znamená, že jedno zariadenie dokáže zosilniť dvadsať digitálnych multiplexov s maximálnou výstupnou úrovňou 108 dBμV.
Povoľte zadávanie čísla karty pomocou klávesnice

Nové produkty z ponuky DIPOLu

Sendun SD-9+ zváračka optických vlákien, krabica + sada náradia
Zváračka optických vlákien Sendun SD-9+, krabica + sada náradia L5877 je určená na spájanie optických vlákien. Využíva základnú technológiu polohovania s automatickým zaostrovaním. 6 vysokorýchlostných, vysoko presných motorov zaisťuje vysokú presnosť a nízke straty pri zváraní. Štvorjadrový procesor umožňuje rýchlu odozvu na príkazy používateľa. Sendun je značka čínskeho výrobcu zváračiek optických vlákien Tumtec. Tento výrobca má takmer 20-ročné skúsenosti s výrobou tohto typu zariadení a ponúka modely na rôzne účely. Model Sendun SD-9+ je určený pre všeobecné použitie: FTTH pripojenia, všetky typy pripojení v sieťach LAN, CTTV atď. Umožňuje trvalé pripojenia s nízkym útlmom.
Kamera IP tube Hikvision DS-2CD3043G2-IU (4 MPix, 2,8 mm, 0,005 lx, IR do 40 m, Audio, AcuSense)
Hikvision DS-2CD3043G2-IU IP trubicová kamera (4 MPix, 2,8 mm, 0,005 lx, IR do 40 m, Audio, AcuSense) K03214 je Hikvision IP trubicová kamera zo série Ultra ( SmartIP ). Technológie Motion Detection 2.0 a AcuSense implementované vo fotoaparáte výrazne zlepšujú efektivitu detekcie. Tieto funkcie sú založené na algoritmoch umelej inteligencie založených na hĺbkovom učení, filtrovaní detekovaných objektov z hľadiska siluety ľudí a vozidiel, a to ako pri detekcii pohybu, tak aj pri ochrane perimetra VCA (virtuálna linka, oblasť narušenia atď.). Tento prístup umožňuje eliminovať falošné poplachy (napr. padajúci dážď, chodiace zvieratá, pohybujúce sa stromy, padajúce lístie atď.), zvýšiť efektivitu celého systému a rýchlo nájsť zaujímavé poplachové udalosti.
Stropná IP kamera Hikvision DS-2CD3143G2-ISU (4 MPix, 2,8 mm, 0,005 lx, IR do 40 m, Audio, AcuSense, IK10)
Hikvision DS-2CD3143G2-ISU stropná IP kamera (4 MPix, 2,8 mm, 0,005 lx, IR do 40 m, Audio, AcuSense, IK10) K00926 je stropná IP kamera Hikvision zo série Ultra (SmartIP). Technológie Motion Detection 2.0 a AcuSense implementované vo fotoaparáte výrazne zlepšujú efektivitu detekcie. Tieto funkcie sú založené na algoritmoch umelej inteligencie založených na hĺbkovom učení, filtrovaní detekovaných objektov z hľadiska siluety ľudí a vozidiel, a to ako pri detekcii pohybu, tak aj pri ochrane perimetra VCA (virtuálna linka, oblasť narušenia atď.). Tento prístup umožňuje eliminovať falošné poplachy (napr. padajúci dážď, chodiace zvieratá, pohybujúce sa stromy, padajúce lístie atď.), zvýšiť efektivitu celého systému a rýchlo nájsť zaujímavé poplachové udalosti.

Oplatí sa prečítať

Optická-medená inštalácia DVB-T2 a DVB-S/S2 v hotelovom komplexe. Majiteľ veľkého hotelového komplexu zadal objednávku na inštaláciu pozemného televízneho signálu v novom štandarde DVB-T2 a satelitného DVB-S/S2. Inštalácia sa mala týkať 5 zariadení. Televízna inštalácia by šírila signál v novom štandarde DVB-T2 z lokálneho vysielača a 15 satelitných programov FTA vo forme digitálneho signálu DVB-T. Na tento účel bolo vybrané riešenie založené na zariadení TERRA...>>>viac
TV FM OPTICALINPUT OUTPUTTEST -30 dB OUTPUT Optical receiver OD005P Slope dB Attenuation dB Optical input level Frequecy range 46 - 862 MHz\Optical input level(AGC range) ~6...0 dBm230V~ 50/60Hz 7W > 0 dBm -2...0 dBm -4...-2 dBm -6...-4 dBm -20...-6 dBm < -20 dBm UHF TV anténa DIPOL 44/21-69 Tri DigitA2670 Napájací zdroj TERRA UP413 (12V/4,5A, pre moduly Terra)R82533 Transmodulátor 8xDVB-S/S2 (8PSK, QPSK) - 8xDVB-T (COFDM) TDX-481 FTA TERRAR81621 PROFINO Revolution 6711 FM-DAB/VHF-2xUHF kanálový zosilňovač Johansson, digitálne programovanýR89062 TV optický vysielač: TERRA mo418 4D31 (1x6dBm, 1310nm)R82522 3-cestný TV/FM rozbočovač R-3 SignalR60103 8-way Tap: Signal O-8 (5-1000 MHz)R6028 Účastnícka koncová zásuvka pod omietku GAR-TVP8/RS5 SatelR62120 Optický splitter: Terra so414 (1x4)R82527 VHF TV anténa DIPOL 7/6-12 (7-prvková)A0710 Spínaný napájací zdroj TERRA PS202F (20V 2A, digitálny SCR)R71468 Satelitná parabola FAMAVAL TRX-EL 110 [tmavá]A9659 Univerzálny QUATRO LNB konvertor - White Tech Inverto IDLP-40QTL 0,4 dBA98257 Multiprepínač SRM-522 (950...2150 MHz/290...2340 MHz) Terra s AGC - trieda A s pasívnou TV dráhou, systém Digital SCR/UnicableR80522 Optický uzol TERRA OD-005P (FTTH prijímač)R81760 Optický uzol TERRA OD-005P (FTTH prijímač)R81760 Optický uzol TERRA OD-005P (FTTH prijímač)R81760 Optický uzol TERRA OD-005P (FTTH prijímač)R81760
Schéma opticko-medenej inštalácie pre 5 hotelových zariadení s distribúciou signálu DVB-T2 (4 multiplexy digitálnej pozemnej televízie a 8 multiplexov z transmodulátora TDX-480 R81621).
Televízna anténa DIPOL SMART HORIZON DVB-T2
Televízna anténa SMART HORIZON DVB/T2 s bypassom do 100 km od vysielača