Týždenný prehľad DIPOLu – TV a SAT TV, CCTV, WLAN

Č 7/2024 (12.02.2024)

Čínske satelity v službách autonómnej dopravy.

Čínska automobilka Geely Holding Group oznámila, že na nízku obežnú dráhu Zeme umiestnila 11 satelitov, ktoré zabezpečia presnejšiu navigáciu pre autonómne vozidlá. Satelity boli vypustené zo strediska na vypustenie satelitov Xichang v juhozápadnej provincii Sichuan.
Geely predpovedá, že do konca roku 2025 bude mať na obežnej dráhe 72 satelitov a nakoniec 240. Okrem poskytovania vysoko presnej navigácie pre autonómne autá bude sieť satelitov poskytovať aj komerčný prístup na internet pre zariadenia spotrebnej elektroniky.
Čínska automobilka Geely Holding Group zo Zhejiangu oznámila štart svojej druhej rakety z Xichang Satellite Launch Center v Číne 3. februára.
Očakáva sa, že satelitný systém Geely bude oveľa presnejší a rozpozná objekty až do veľkosti jedného metra. Samozrejme, nový systém má byť len jedným z mnohých dátových zdrojov, ktoré budú využívať autonómne vozidlá.
V aktuálnom pláne na roky 2021-2025 Peking vyzval na vytvorenie integrovanej satelitnej siete pre komunikáciu, diaľkový prieskum a navigáciu. Podľa štátnych médií je na obežnej dráhe už vyše 400 čínskych satelitov (samozrejme vrátane komerčných).

Merací prístroj AS07STCA-4K pre signály RTV/SAT.

V obytných budovách je pred prevzatím inšpektorom potrebné overiť, či bola inštalácia RTV/SAT správne vykonaná. Či boli zariadenia správne pripojené a či sa pri návrhu siete nevyskytli nejaké chyby, napríklad v súvislosti so vzdialenosťami od zariadení vyžarujúcich teplo alebo vo vlhkých miestnostiach. V prvej fáze kontroly sa tiež kontroluje, či nie sú viditeľné mechanické poškodenia a kontroluje sa stav káblov a spojov. Všetky tieto informácie by mali byť zahrnuté v správe vypracovanej pred uvedením zariadenia do prevádzky. Ďalším dôležitým prvkom je meranie signálov pozemnej a satelitnej televízie. Na tento účel je najlepšie použiť zariadenie, ktoré má príslušný kalibračný certifikát.
Vo videu vyššie demonštrujeme najdôležitejšie funkcie profesionálneho merača AS07STCA-4K R10206 od ALPSAT, ktorý umožňuje meranie satelitného signálu DVB-S/DVB-S2 (4K), DVB-T/T2 signál pozemnej televízie (4K) v kompresii HEVC 10 Bit a kábel C/J.83B/ISDB-T./

Kontrola inštalácie optických vlákien.

+ Ultimode OR-20-S3S5-iSMV L5830 je ľahko použiteľné, ale funkčné zariadenie na testovanie inštalácií z optických vlákien. Prístroj umožňuje vykonávať reflektometrické merania tradičným spôsobom (s reflektogramom a tabuľkou udalostí) alebo automatizovanou formou (funkcia iOLA), v ktorej prístroj automaticky vyberá parametre merania a svoje výsledky prezentuje v užívateľsky príjemnej podobe. grafickej podobe.
ULTIMODE OR-20-S3S5-iSMV reflektometer/tester siete z optických vlákien
Jednou z výhod reflektometra L5830 je možnosť vygenerovať profesionálnu správu o vykonaných meraniach. Postupný rozvoj vláknovej optiky v odbore slaboprúdových inštalácií prináša so sebou väčšiu informovanosť investorov, ktorí čoraz častejšie vyžadujú vypracovanie príslušnej meracej dokumentácie aj pre relatívne malé projekty. Bezplatná aplikácia OTDR Assistant for PC vám umožňuje čítať *.sor súbory meraní generované Ultimode reflektometer (štandard Telcordia SR-4731) pre podrobnú analýzu. Po reflektograme je možné sa ľubovoľne pohybovať, zväčšovať jeho fragmenty, alebo pomocou markerov určiť útlm daného úseku alebo udalosti (2-bodová metóda, 4-bodová metóda, LSA metóda). Aplikácia má aj plugin iOLA na čítanie *tor súborov generovaných pri ukladaní výsledkov modulu iOLA.
Uložené súbory a vyššie uvedený softvér umožňujú generovanie správ o meraní vo formáte *.pdf alebo *.xls. Tvorca správy o meraní dáva používateľovi možnosť vybrať si formát a obsah správy. Môžete si vybrať medzi jednostránkovým dokumentom so základnými informáciami a pokročilými správami s údajmi ako: reflektogram, tabuľky udalostí alebo grafické znázornenie meraného odkazu.

Ovládajte druhé relé pomocou hesla v modulárnych dverových staniciach systému Hikvision IP videovrátnika.

Ak je k bránovým staniciam modulárneho IP videovrátnika (DS-KD8003-IME1(B) G73652) alebo 2-Wire (DS-KD8003Y-IME2 G73646) pripojená klávesnica, je možné ovládať prvé alebo druhé relé zabudované do vstupnej stanice pomocou hesla. Aby bolo možné ovládať druhé relé, vstupná stanica musí byť aktualizovaná na verziu firmvéru 2.2.62 alebo vyššiu. Po zadaní nastavení vstupnej stanice z aplikácie iVMS-4200 prejdite na kartu Interkom → Nastavenia a vyberte možnosť pridať heslo. Počas procesu pridávania bude možné priradiť heslo a vybrať relé, ktoré sa spustí pri jeho použití. Priamo do vstupnej stanice je možné pridať až 16 verejných hesiel.
Pohľad na okno po pridaní verejného hesla a výbere relé, ktoré sa spustí pri jeho zadaní.

WiFi sieť v administratívnych budovách.

Pri návrhu bezdrôtovej siete si treba zodpovedať otázku, či má ísť o verejne dostupnú sieť, napríklad v knižnici alebo kancelárii, alebo o uzavretú sieť pre zamestnancov kancelárie, kancelárie alebo skladu. To priamo súvisí s určením očakávaného počtu zákazníkov siete.
Ak má sieť fungovať v administratívnej budove s veľkým počtom stien a niekoľkými poschodiami, hlavným problémom je vplyv útlmu stien a stropu na úroveň rádiového signálu. Z tohto dôvodu, aby sa pokryla celá budova, v nej musí byť umiestnených niekoľko alebo tucet (a niekedy aj niekoľko desiatok) prístupových bodov.
Jeden prístupový bod môže zvyčajne obsluhovať približne 50 - 60 používateľov. To znamená, že vo väčšine prípadov kancelárska sieť navrhnutá na niekoľkých alebo niekoľkých desiatkach prístupových bodov ponúkne obrovskú redundanciu z hľadiska teoretickej kapacity. Treba však počítať s tým, že ak majú byť určité oblasti siete všeobecne dostupné, tak počet prístupových bodov na takomto mieste bude určovaný nielen možnosťou pokrytia daného územia, ale predovšetkým kapacita. Veľký počet používateľov zhromaždených na jednom mieste si môže vynútiť potrebu inštalácie viacerých prístupových bodov, dokonca aj v menších miestnostiach.
Switch PoE TP-Link TL-SG2008P Smart 8xGE(4xPoE) 802.3af/at 62W
Príklad využitia prístupových bodov v hale administratívnej budovy, kde sa môže zhromaždiť veľké množstvo používateľov.
Dobrým zariadením na budovanie siete v takýchto budovách je TP-LINK EAP610 N25690. EAP610 je flexibilné, ľahko inštalovateľné, spravovateľné a bezpečné riešenie pre bezdrôtové siete. Montáž zariadenia na stenu alebo strop je mimoriadne jednoduchá. Konfigurácia a správa siete WLAN bola zjednodušená vďaka softvéru na centrálnu správu a správe cez webový prehliadač (nie je potrebný žiadny ovládač). Automatická správa rádiového pásma a autentifikácia pomocou uvítacej stránky robí z EAP610 ideálne riešenie pre náročné prostredia, ako sú areály, hotely, nákupné centrá a kancelárie. Zariadenie pracuje v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz, v štandarde 802.11ax (WiFi 6).

Čo znamená SMD+, SMD 3.0, SMD 4.0?

SMD je skratka z anglického názvu Smart Motion Detection, teda inteligentná detekcia pohybu (IDR). Ide o funkciu, ktorá dokáže analyzovať udalosti detekcie pohybu z hľadiska detekcie osoby alebo vozidla. Vďaka tomu sú alarmové upozornenia filtrované a nepotrebné alarmy sú blokované. Ak máme systémový záznam na kompatibilnom NVR, záznamy je možné filtrovať na detekciu človeka alebo vozidla.
SMD/SMD+ je základná verzia inteligentnej detekcie pohybu. Jeho prevádzka vyžaduje menej výkonné AI čipy, preto je prítomný v základnej sérii fotoaparátov. Ak je potrebná presnejšia analýza, mali by ste použiť SMD 3.0 alebo 4.0.
Porovnanie rôznych generácií funkcií SMD je uvedené v tabuľke nižšie:
 SMD/SMD+SMD 3.0SMD 4.0
Dosah detekcie ľudí (2,8 mm)7 m12 m12 m
Dosah detekcie vozidiel (2,8 mm)10 m18 m18 m
PresnosťCelková95%99,0%99,0%
Malé zvieratá-99,0%99,5%
Veľké zvieratá95,0%98,0%
SMD 4.0 disponuje aj funkciou Quick Pick, ktorá umožňuje vyhľadať záujemcu (auto) podľa farby oblečenia (tela). Funguje v spojení s DVR, pri prehrávaní záznamu stačí vybrať objekt záujmu, ako je osoba alebo vozidlo. Algoritmus založený na AI bude vyhľadávať a označovať nahrávky s objektmi v podobnej farebnej schéme.

Nové produkty z ponuky DIPOLu

NETSET BOX U/UTP kábel, kategória 6, vonkajší PE, gélový, trieda horľavosti Fca /1m/
NETSET BOX U/UTP kábel, kategória 6, vonkajší PE, gélový, trieda horľavosti Fca /1m/ E1611_1 je najkvalitnejší krútený pár kábel určený pre profesionálne inštalácie vo vonkajších podmienkach. Vonkajšia pneumatika je vyrobená z polyetylénu (PE) odolného voči UV slnečnému žiareniu a vlhkosti. Stred kábla je vyplnený gélom, ktorý zabraňuje pozdĺžnemu prenikaniu vody do kábla. Kábel je určený pre inštalácie vykonávané pod zemou, v káblových kanáloch.
Elektromagnetický zámok MG280S HARTTE (povrchová montáž, LED nápis, prídržná sila 280 kg) Bira
Elektromagnetický zámok MG280S HARTTE (na povrch, nápis LED, prídržná sila 280 kg) Bira G76863 je vnútorný magnetický zámok zo série Hartte Bira, určený pre prácu v systémoch kontroly prístupu a záznamu pracovného času. Vyznačuje sa malými rozmermi a žiadnym zvyškovým magnetizmom, vďaka čomu po odpojení napájania uvoľní prídržnú dosku a umožní okamžité otvorenie dverí. Kotva má prídržnú silu 280 kg a je určená na povrchovú montáž. Je vybavený aj LED signalizáciou.
Montážna konzola typu MG280ZL ZL pre zámok Bira MG280S a MG280SR
MG280ZL Montážna konzola typu ZL Bira G76914 je montážna armatúra typu ZL, určená na montáž elektromagnetických zámkov MG280S a MG280SR.

Oplatí sa prečítať

CCTV Sunell: HTML5 na podporu monitorovania cez prehliadač. Zariadenia Sunell umožňujú pohodlné prezeranie a ovládanie cez webový prehliadač s použitím jazyka HTML5. Vďaka tomu je možné zobraziť obraz bez potreby inštalácie ďalších zásuvných modulov alebo rozšírení, čím sa odlišujú od tradičných riešení vyžadujúcich prehliadač Internet Explorer...>>>viac
Sunell – Váš dôveryhodný CCTV partner