Číslo 8/2016 (22. február 2016)
Google urobí smartfóny inteligentné.
Google pracuje na riešení, ktoré umožňuje mobilným zariadeniam vykonávať zložité výpočty a analýzu bez nutnosti použitia externých dátových centier. Realizácia takéhoto projektu bude možná vďaka spolupráci s firmou Movidius vyvíjajúcou ultra energeticky úsporné integrované obvody používajúce algoritmy strojového učenia zo strany umelej inteligencie. Vyhľadávací gigant už ukázal potenciál svojich algoritmov rozpoznávania obrazu v službe Google Photos, ktorá ukladá a analyzuje zábery z chytrých telefónov. Užívatelia tejto aplikácie môžu vyhľadávať zadaním mena objektov, napríklad "kvety" alebo "hory", alebo použiť obraz tváre pre nájdenie dalšej fotky, na ktorých sa táto tvár objaví tiež. Avšak, zasielanie snímok trvá dlhú dobu, takže efektivita vyhľadávania závisí na existencii a kvalite pripojenia k internetu.Cieľom projektu je vybaviť smartphony umelou inteligenciou a mechanizmom učenia sa. Tento účel sa dosiahne pomocou efektívneho 12-jadrového čipu, ktorý predstavuje pokročilé spracovanie obrazu, patriac do rodiny nespočetných Myriad 2 skladajúcich sa z dvoch jednotiek, MA2450 a MA2150. V budúcnosti budú telefóny so zabudovanou schopnosťou rozpoznania obrazu použité na identifikáciu objektov v reálnom čase, bez pripojenia k internetu. Táto funkcia môže mať mnoho aplikácií, napr. k identifikácii osôb v priebehu autorizácie transakcií, analyzovať prostredie za účelom pomoci nevidiacim (grafické znaky, názvy ulíc, atď), alebo na interpretáciu posunkovej reči nepočujúcich.
Spoločnosť Movidius, ktorá sa podieľa na projekte už skôr spolupracovala s Google na projekte Tango - tablety vybavené senzormi pre mapovanie prostredia a "pohybujúcich sa" skutočných predmetov do virtuálneho sveta. Zdá sa, že je len otázkou času, kedy naše zariadenia vybavené takými extra "zmyslami" otvoria nové príležitosti a urobia naše životy jednoduchšími...
Ako aktivovať vzdialené ovládanie OSD menu v HD-TVI kamerách Hikvision?
Riadenie analógových kamier starého typu (CVBS) sa zvyčajne vykonáva s použitím joysticku namontovaného na kábli kamery. Vo väčšine prípadov HD-TVI kamery nemajú takýto joystick, ale kontrola ich parametrov je možná pomocou HD-TVI DVR. Riadiace signály sú poslané späť do kamery cez rovnaký koaxiálny kábel, ktorý poskytuje video do DVR. Ak chcete otvoriť OSD menu kamery, musí užívateľ vstúpiť do OSD ponuky PTZ DVR a stlačiť tlačidlo označené "Menu". Rovnaký účinok môže byť vyvolaný tým, že sa zvolí "predvoľba 95".OSD menu v kamere Hikvision zo série D1T
Navigácia cez OSD menu sa vykonáva pomocou tlačidiel PTZ, hore / dole a doľava / doprava. Tlačidlo IRIS+ sa používa na potvrdenie zmeny.
Možný rozsah funkcií / nastavení (môže závisieť od modelu):
- Prevádzkový režim,
- Nastavenie expozície (pomalá uzávierka, AGC, sense-up, jas, D-WDR, Potlačenie hmly),
- BLC,
- Vyváženie bielej,
- redukcia šumu,
- Privátne masky.
Hikvision Disk Calculator - výpočet doby uchovávania dát.
Hikvision Disk Calculator v.3.0.0.2 umožňuje odhad retenčného času video dát pre danú kapacitu HDD (je) nainštalovaného v NRV. Naopak užívateľ môže vypočítať požadovanú kapacitu HDD pre plánovanú dobu uchovávania dát.Aplikácia je jednoduchá a intuitívna. Pole "Číslo kanála" musia byť vyplnené počtom kamier pripojených do NVR. Voľba pre "Typ zariadenia" by mala byť "IPC" (IP kamery). Pole "Resolution" je navrhnuté tak, aby bolo vybrané skutočné rozlíšenie obrazu, v rozsahu 2-12 MP). Parameter "Frame Rate" môže byť zvolený v rozsahu 1/16 - 50 snímok za sekundu. Pole "Kódovanie" sa používa pre výber kompresie používanej kamerou a NVR (H.264, H.264 + alebo H.265).
V závislosti na zvolených parametroch, program odporučí optimálnu prenosovú rýchlosť. V prípade, že kamery pracujú s rôznymi nastaveniami kódovania, musia byť pridané samostatne s jednotlivými parametrami. Po pridaní kamier, potrebné parametre sú kapacity plánovaného disku(ov) ("Disk Space") a nahrávacieho času za deň (nepretržitý záznam period). Kalkulačka spočíta dobu uchovávania údajov. Nižšie sú výpočty rovnakých kamier, ale rôzne kompresné metódy.
Výpočet uchovávanie údajov času pre kompresiu H.264 | Výpočet uchovávanie údajov času pre kompresiu H.264+ |
Typicky spôsob H.264+ kompresie od HIKVISION môže byť dvakrát účinnejší ako H.264, pri zachovaní rovnakej kvality obrazu. To bolo brané do úvahy pri aplikácii - odporúčaná prenosová rýchlosť je polovičná v porovnaní s H.264 a rovnakou diskovou kapacitou umožňuje zdvojnásobenie doby uchovávania údajov. S 8 kamerami v systéme, 4 TB diskovým priestorom a 24/24 záznamom budú časové periódy 11 a 22 dní.
Multiswitch SMATV systém pre dva satelity v bytovom dome.
Najflexibilnejšie multiprepínacie inštalácie vo viacpodlažných budovách sú založené na 9-káblových systémoch. 9-káblová zbernica je rozdelená do podsietí pre byty v každom schodisku a potom na každom poschodí vhodným odbočovačom poskytujúcim signály do "podlažného" multiprepínača. Týmto spôsobom môže byť sieť v tvare podľa aktuálnych požiadaviek. V prípade rastúceho počtu odberateľov / zásuviek stačí použiť multiprepínače s väčším počtom výstupov.Nový rad 9-vstupových multiprepínačov TERRA MV-9XXL bol navrhnutý ako "podlažné" multiprepínače pre takéto 9-káblové systémy. Výrazným rysom multiswitchov je zoskupenie výstupov s rôznou úrovňou výstupu, čo umožňuje montážnym firmám vyrovnať úrovne signálu v zásuvkách umiestnených v rôznych vzdialenostiach od multiprepínača. Okrem toho vstavaná kompenzácia zvýšenej straty signálov na vyšších frekvenciách v distribučných kábloch umožňuje budovanie rozsiahlych SMATV systémov s účastníckymi linkami až 80 metrov.
Príklad SMATV systému vo viacgeneračnej budove (4 schodiská, 3 podlažia). Systém distribuuje programy z pozemných vysielačov a dvoch satelitných pozícií. Je založený na zbernicovej topológii s rozbočovačom SDQ-908 R70529, SD-920 R70526 odbočovačmi a multiprepínačmi TERRA MV-908L R70858. Všetky aktívne komponenty systému sú napájané zo širokopásmového zosilňovača SA-91l R70901.
Zbernicová topológia ponúka množstvo výhod oproti kaskádovým riešeniam. Najdôležitejšie z nich je minimalizácia vplyvu poruchy v jednom segmente siete na zvyšok systému. V riešení navrhnutom firmou TERRA zlyhanie multiprepínača spôsobuje stratu signálu iba v zásuvkách pripojených k multiprepínaču, zvyšok siete je nedotknutý.
PoE zjednodušuje distribúciu energie v IP sieťach.
Napájanie IP zariadení sa stáva častou úlohou pre inštalatérov IP sietí, vrátane IP kamerových systémov. S využitím technológie PoE (Power over Ethernet) môžu byť inštalačné práce jednoduchšie. Najlepším PoE riešením sa javí integrácia spínacích a napájacích funkcií, t.j. použitie prepínačov s funkciou PoE.Nižšie je prepínač ULTIPOWE0098af N29982 použitý vo video monitorovacom IP systéme. Signály z IP kamier sú prenášané do switchu pripojeného k NVR (ktorý zaznamenáva údaje o dohľade a používa sa pre živé monitorovanie a prezeranie archívu). Vďaka funkcii PoE prepínača každá kamera je pripojená pomocou jedného kábla (poer + dáta), čo zjednodušuje inštaláciu systému.
Poradie vlákien v optických kábloch.
Pri ukončení konca optického kábla s viacerými vláknami by mal inštalatér venovať pozornosť zodpovedajúcemu poradiu vlákien spájaných v rozvádzači alebo inštalačnej krabici. Existuje niekoľko štandardov zaoberajúcich sa týmto problémom, a hoci neexistujú všeobecné predpisy, dôslednosť v tejto oblasti umožňuje inštalatérom predísť problémom v prípade údržby siete alebo expanzie.Pri inštalácia optickej kabeláže je potrebné implementovať jeden z európskych štandardov alebo vhodné riešenie používané výrobcami káblov alebo veľkých telekomunikačných operátorov. Nižšie uvedená tabuľka ukazuje najbežnejšie štandardy pre usporiadanie vlákien v optických rozvodoch.
Je potrebné pripomenúť, že prijatie určitého štandardu šetrí čas a peniaze v prípade rozšírenia optickej siete. Pri pripojení ďalších liniek inštalatér nemusí empiricky overiť poradie vlákien v existujúcich rozvodoch, čo odstraňuje problémy s chybnými pripojeniami (najmä ak sú spoje umiestnené v uzavretých patch paneloch bez možnosti sledovania poradia vlákien).
Napájací zdroj 2WZS (12V/100mA, pre anténne zosilňovače, F-f + IEC) D0013 je navrhnutý tak, aby napájal predzosilňovače / zosilňovače v malých pozemných anténnych systémoch (vyžadujúce 12 VDC, s aktuálnou spotrebou do 100 mA).LED indikátor ukazuje prítomnosť výstupného napätia. Priložený napájací zdroj umiestnený vo vnútri puzdra IEC umožňuje prenos napájania do predzosilňovača/zosilňovača umiestneného v anténnom poli, prostredníctvom rovnakého koaxiálneho kábla, ktorý poskytuje RF signály do prijímača. | ||
IP kamera Sunell SN-IPC54/14EDN K1617 je vybavená CMOS obrazovým snímačom SONY Exmor 1/2,9" s rozlíšením 1920x1080 pixelov (2 MP). Kamera bola navrhnutá pre vnútornú prevádzku v profesionálnych IP CCTV systémoch založených na NVR. Kamera ponúka dva dátové toky (hlavný stream a sub-stream) a môže používať metódu kompresie H.264 alebo MJPEG. Audio vstup umožňuje pripojenie mikrofónu a audio výstup je možné pripojiť k aktívnemu reproduktoru (so zosilňovačom). Takéto riešenie umožňuje obojsmernú hlasovú komunikáciu, audio sledovanie lokality, audio záznamu. | ||
9/12 Multiswitch Terra MR-912L R70812 has built-in amplifiers for terrestrial and satellite TV. The adjustment of the SAT IF and DVB-T (47-790 MHz) gain is made with dedicated switches. In comparison with potentiometers, this solution increases stability of the adjustments. Additionally, the MR-912L R70812 multiswitch has been equipped with passive terrestrial path that should be applied in systems with return channel (the passive and active paths cannot be used simultaneously). | ||
News
Oplatí sa prečítať
Výkonné bezdrôtové siete. Pri vytváraní chrbtice bezdrôtovej siete je na začiatku potrebné odhadnúť maximálne prenosy dát do uzlov. To umožňuje správny výber zariadenia a topológie siete.
Pred inštaláciou zariadenia je potrebné navrhnúť sieť, s prihliadnutím na... >>>viac
Pred inštaláciou zariadenia je potrebné navrhnúť sieť, s prihliadnutím na... >>>viac