Týždenný prehľad DIPOLu - TV a SAT TV, CCTV, WLAN

Číslo 24/2015 (15.6.2015)

Urobte si fotku večere - Google bude počítať kalórie.

Tím výskumníkov z Google pracuje na novej aplikácii s názvom Im2Calories. Použitím pokročilých algoritmov pre analýzu obrazu by mala aplikácia rozpoznať väčšinu potravín viditeľných na zhotovenej fotografii. Práca na projekte bola oznámená spoločnosťou Google v priebehu Rework Deep Learning Summit v Bostone. Im2Calories je aplikácia, ktorá umožňuje užívateľovi odfotiť tanier jedla s pomocou svojho mobilného zariadenia a potom odhadnúť, koľko kalórií obsahuje. Tento softvér bude identifikovať jednotlivé zložky viditeľné na taniery spolu s ich množstvom. Zaujímavé je, že aplikácia by mala byť dostatočne pokročilá, aby rozpoznala výrobky, ktoré boli už skôr spracované (varené zemiaky, miešané vajcia, vyprážané vajcia a pod). V prípade chyby bude môcť užívateľ vykonať opravy na zozname identifikovaných výrobkov. Produkt, raz revidovaný, sa pridajú do databázy Google, ktorá sa týmto spôsobom veľmi rýchlo rozšíri.
Projekt Im2Calories je novo patentovaný systém umelej inteligencie schopný rozpoznať výrobky viditeľné na obrázkoch. Podľa Google aplikácia nebude moc náročná, pokiaľ ide o kvalitu obrazu dodaných na analýzu. Odhaduje sa, že ak na začiatku bude len 30% z nameraných hodnôt správne, užívatelia pomôžu veľmi rýchlo rozšíriť databázu.
Po rozpoznaní produktov systém priradí zodpovedajúce opisy. S ohľadom na popis s názvami potravinárskych výrobkov ďalší algoritmus zkontroluje tabuľky s ich kalorickými hodnotami a v spojení s odhadovaným množstvom zložiek nakoniec poskytne celkovú kalorickú hodnotu.

Multi-vstupový TV/DAB/FM zosilňovač s ochranou LTE 4G.

Hlavnou úlohou multi-vstupových širokopásmových RF zosilňovačov je zosilniť rad pozemných signálov na úroveň vhodnú pre distribúciu v pasívnych RF sieťach. Spoločnosť TERRA, európsky výrobca zariadení pre TV/SAT/CATV anténne systémy a distribučné RF siete, začal výrobu novej série týchto zosilňovačov, vybavených LTE filtrami.
LTE filtre eliminujú riziko uniknutia mimo UHF trasy zosilňovačov silnými signálmi LTE veží pôsobiacich v pásme 800 MHz LTE
Séria zosilňovačov MA080L R82022, MA081L R82023, R82024 MA082L je určená pre použitie v individuálnych anténnych inštaláciách a malých zdieľaných anténnych systémoch s až 20 až 30 výstupmi. Každé pásmo má samostatný vstup a zisk z trasy môže byť nezávisle nastavený. Liaty kryt (vnútri plastového puzdra) poskytuje vysokú sieťovú účinnosť tým, že bráni prieniku rušivých signálov do zariadenia. Zosilňovače majú tiež nízku hladinu šumu.
Pred objednaním modelu z tejto rodiny je dôležitou otázkou počet antén, ktoré majú byť pripojené a to aj s prihliadnutím na možné budúce potreby. Dodatočný vstup pre budúce použitie je určite lepšia voľba ako použitie zlučovačov, ktoré vždy spôsobia stratu signálu.
  R82022 R82024 R82023
Názov MA080 MA082 MA081
Kód R82022 R82024 R82023
Prevádzkové pásma
FM, VHFIII, UHF
Zisk [dB] FM (88-108 MHz) 20
20
 

20
 
VHFIII (174-230 MHz)  20
UHF (470-790 MHz)   30  2x30
Počet vstupov
3  2  3
Počet výstupov 1
Šumové číslo [dB] VHF 5 dB; UHF 3 dB
Max. p. wyj. IMD3=60 dB (DIN45004B)[dBuV] 108
Medzistupňový nastavenie zosilnenia [dB] VHF 0 ... -12; UHF 0 ... -15
Spätný útlm [dB] > 10
Spotreba energie [V x mA] 12 x 60
Prevádzková teplota [°C] -20...+50
Rozmery / Hmotnosť [mm / kg] 89x107x43 / 0.18
Porovnanie nových viac-vstupových zosilňovačov TERRA

Séria rackových skríň a príslušenstva sa opäť rozrástla!

DIPOL predstavil 15U závesnú rack skriňu R9120222. Pre montáž na stenu je skriňa tejto veľkosti ideálna pre ukončenie štrukturálnej kabeláže v malých miestnostiach. Skriňa je tiež vhodná pre montáž všetkých druhov zariadení v štandardných 19" rackových skriniach, rovnako ako niektoré zariadenia, ktoré nie sú kompatibilné s týmto štandardom. Príkladom sú NVR, PoE switches' (napr. N29987), patch panely.
Základné vlastnosti
 • Výška: 15U,
 • Hĺbka: 600 mm,
 • Šírka: 600 mm,
 • Nosnosť: 60 kg,
 • Montáž (jedna osoba): cca 10 min,
 • Otvory pre káble: v zadnej časti (z hora a zdola),
 • Ventilačné otvory: v bočných paneloch a vo dverách.
Skriňa má štyri koľajnice
s nastaviteľnou hĺbkou.
Ich rozostup je daný veľkosťou
pripojených zariadení.
Predné dvere sú vybavené
uzamykateľnou kľučkou
SIGNAL 19
Náhľad skrine SIGNAL R9120222 15U 600mm 19"

Optické utlmovače - tipy aplikácie.

Optické utlmovače sú pasívne prvky optických trás, ktoré majú za úlohu znížiť úroveň signálu na hodnoty prijateľné pre prijímače. Nie sú používané v systémoch s multimode vláknami, kde signálová úroveň je pomerne nízka. Tieto tlmiče sú potrebné v prípade krátkych liniek na báze single-mode vlákien a zariadení.
Optický utlmovač ULTIMODE T-15 (SC, 5 dB)
Optický útlmový článok (FC, 5dB)
5 dB utlmovač (SC)
L4515
5 dB utlmovač (FC)
L4520
Na určenie, či v určitom prípade treba použiť utlmovače, je nutné skontrolovať množstvo optického výkonu. Informácie potrebné na tento účel zahŕňajú výstupný výkon vysielača a citlivosť prijímača, rovnako ako útlm optickej trasy medzi nimi. Týmto spôsobom je možné očakávané hodnoty útlmu stanoviť vopred, vo fáze návrhu. Zásady a vzorové výpočty v tejto oblasti sú uvedené v článku Optický výkon v komunikačnom spojení vláknovej optiky. Avšak, skutočný útlm akejkoľvek optickej trasy sa meria po dokončení montáže, s použitím stabilného zdroja svetla a profesionálneho merača optického výkonu.
Schéma použitia utlmovačov (X, červená) v komunikačnom spojení s dvoma media konvertormi
Útlmové články by mali byť vždy inštalované na vstupoch odberateľov. Prvým dôvodom je pohodlie - to je lepšie merať aktuálnu úroveň signálu na vstupe prijímača a nastavte útlm na požadovanú úroveň. Druhým dôvodom je skutočnosť, že každý tlmič odráža určitú časť vstupného signálu. Táto časť bude navyše tlmená linkou pred návratom do vysielača.

Filtrovanie IP adries v kamerách Hikvision.

Kamery Hikvision majú funkciu filtrovania adries, čo môže zlepšiť zabezpečenie IP kamerových systémov tým, že blokuje prístup neoprávneným osobám. Filtrovanie je založené na zozname IP adries "povolené" alebo "neprípustné", vytvorených správcom. Kroky potrebné pre aktiváciu funkcie:
 • prihláste sa do kamery cez webový prehliadač (default logging data: user name: admin, password:12345)
 • chodte na Configuration->Advanced Configuration->Security->IP Address Filter submenu
 • zvoľte IP Address Filter Type (Allowed or Forbidden)
 • chodte na zoznam IP adries
 • odškrtnite Umožniť filtrovanie IP adries
Pohľad na okno "Filter IP adries" v IP kamerách K1764 Hikvision

Univerzálny CCTV servisný monitor.

Pre inštaláciu, uvedenie do prevádzky a údržbu kamerových systémov potrebujete diagnostické nástroje, ktoré uľahčujú a urýchľujú prácu a často sú potrebné v prípade akýchkoľvek problémov. Multifunkčný Tester CCTV CSIP-16 M3116 poskytuje plný rozsah funkcií, ktoré môžu byť potrebné v tejto oblasti.
Multifunkčný CCTV tester CSIP-16
Multifunkčný CCTV tester CSIP-16 M3116
Hlavné funkcie testera:
 • Monitorovanie a testovanie IP CCTV kamier podporujúcich štandard ONVIF (7" obrazovka)
 • podpora analógových (CVBS) kamier
 • meranie úrovne video signálu
 • RS-232, RS-485 porty; podpora Pelco-D, Pelco-P protokolov (PTZ kamery)
 • digitálny multimerač: napätie, prúd, odpor, skúška kontinuity, diódový test, elektrický výkon
 • merania optického výkonu v optických sieťach
 • TDR reflektometer: Detekcia a lokalizácia prerušenia alebo skratu v kábli (koaxiál alebo UTP)
 • 5/12/48 VDC napájací zdroj
 • PoE testovanie

Nové produkty ponúkané DIPOLom

Vzdialene ovládaný Switch ROPAM IO-IQPLC
Vzdialene ovládaný switch Switch ROPAM IO-IQPLC G7180 bol navrhnutý pre použitie v domácich automatizačných systémoch založených na poplašných ovládacích paneloch OptimaGSM. Prepínače IO-IQPLC sú veľmi malé a môžu byť montované v elektrických zásuvkách, pod AC zásuvkami. Lokálne ovládanie môže byť vykonané pomocou tlačidla alebo jedno-pólového spínača a diaľkového ovládania pomocou LogicProcessor ovládacieho panela OptimaGSM, cez elektroinštaláciu. Takéto riešenie umožňuje ľahké uvedenie funkcií inteligentných domov.
Keystone Patch Panel (24 portov, pre 19
Keystone Patch Panel with 24 ports R9120320 je koncentrátor štrukturálnej kabeláže, pre montáž do 19" rackovej skrine.
Modul Keystone RJ-45 UTP Cat.6
Keystone Modul RJ-45 UTP Cat.6 J2307 je určený pre inštaláciu netienených účastníckych zásuviek a crossover bodov v systémoch kompatibilných s normami Triedy E a to ANSI / TIA / EIA 568 Cat.5e, ISO / IEC 11801 a EN 50173. Tento univerzálny modul možno ľahko namontovať v patch paneloch a stenách alebo na podlahu skriniek a nosičov.

Novinky


Nové tituly knižnice

Some ONVIF issues. The development of IP CCTV systems was heavily hampered by the lack of compatibility of devices and low degree of flexibility in terms of future expansion. The users were not able to choose products from different manufacturers, not to mention the integration with other systems. After years of chaotic development, in which the manufacturers were introducing their own standards for recording and transmitting video in IP CCTV systems, in spring of 2008 Axis, Bosch and Sony companies took the initiative called Open Network Video Interface Forum (ONVIF), aimed at coordinating efforts for common standards in this field. By standardizing the digital interfaces of the IP CCTV devices and unifying compression and transmission of video and audio streams, configuration and control procedures, event handling, PTZ control, alarm inputs and outputs etc., the user is given an easy to manage and uniform platform. ONVIF currently brings together over 500 companies that offer more than 3200 products compliant with the standard... >>>more

Worth reading

Ako stlmiť žiarovku bez toho aby ste vstali z postele? Najčastejším využitím modulov Exta free je vzdialené ovládanie osvetlenia. V nižšie uvedenej schéme je bezdrôtový stmievač PRV-01 F5301 riadený 2-kanálovým diaľkovým ovládaním F5112. Súprava umožňuje zapínanie/vypínanie a stmievanie/rozjasnenie hlavného zdroja svetla v miestnosti. Takáto funkcia je obzvlášť užitočná pre seniorov a osoby so zdravotným postihnutím, pre ktoré je ťažké sa pohybovať po miestnosti... >>>viac
Vzdialené ovládanie osvetlenia systémom exta free.
Nevládna osoba môže zapnúť/vypnúť a stmievať osvetlenie v miestnosti.
DVB-T Modulátor Signal-400 (COFDM, HDMI)
DVB-T modulátor Signal-400