MÔJ KOŠÍK
Môj košík je prázdny

PODPORA

Informátor

Týždenný prehľad DIPOLu - TV a SAT TV, CCTV, WLAN
Číslo 38/2013 (18.11.2013)
Keď spíte, vaše auto bude riadiť samo a nabije batériu. Počas svetového kongresu IDS v Tokiu 2013 (IDS je skratka pre inteligentné dopravné systémy), ktorý sa konal v období od 14. do 18. októbra, Denso Corporation z Japonska, známy pre svoju širokú škálu automobilových komponentov, oznámil zavedenie technológie, ktorá by umožnila samočinné nabíjanie elektrických vozidiel v napájacích distribučných sieťach.
So smartphonom a GPS systémom je možné vozidlá naprogramovať pre samoriadenie do okolitých nabíjacích miest pre dobitie energie použitej počas dňa a vrátiť sa do svojich parkovacích miest. Samozrejme, že služba pre každé vozidlo bude obmedzená do blízkosti svojho parkovacieho miesta, zvyčajne na ploche parkoviska.
Myšlienka sa zdá byť atraktívna, ale je veľmi ťažké ju zrealizovať. Avšak, rad testov a úspešné prezentácie naznačujú, že niekde na Ďalekom východe, kde je popularita elektrických vozidiel pomerne veľká, ľudia čoskoro uvidia "fantómové" autá pohybujúce sa bez vodiča.
Batérie v elektrických automobiloch zvyčajne vyžadujú až dvanásť hodín pre plné nabitie. Vzhľadom k obmedzenému priestoru nabíjania to môže ešte trvať dlhú dobu. Technológia vyvinutá japonskou spoločnosťou Denso by mohla tento problém vyriešiť, čo umožní samostatné dobíjanie akumulátora vozidla kedykoľvek počas dňa alebo v noci.
So smartphonom bude môcť užívateľ určiť čas, kedy by sa vozidlo malo začať nabíjať. V prípade, že nastane tento čas, vozidlo sa bude riadiť systémom GPS, ten určí vhodnú trasu a dovedie auto na miesto nabitia. Dosiahnuteľná presnosť polohovania minimálne 10 cm je postačujúca pre bezkontaktný spôsob nabíjania. Aby nedochádzalo ku kolízii s prekážkami a inými vozidlami, vozidlá musia byť vybavené laserovými radarmi, vstavané video kamery budú riadiť autá medzi bielymi čiarami na zemi.
Toto riešenie môže byť obzvlášť výhodné pre majiteľov hotelových áut, pre požičovne áut, atď. To umožní vlastníkom efektívne "natankovať" auta, bez toho aby museli strácať čas s takýmito úkonmi. Príjme trh tento inovatívny nápad? - Kto vie, Denso zatiaľ ani nezmienil odhadované ceny na realizáciu takýchto systémov.
Optické vlákna vo viacposchodovej budove. Úlohou pre montážnu firmu bolo pripraviť optickú sieť v obytnej budove. Každý byt mal mať prístup k dvom optickými vláknam. Východiskový bod celého systému musí byť umiestnený v osobitnej miestnosti v suteréne.
Zhotoviteľ sa rozhodol inštalovať optický systém založený na kábloch s jednoduchým prístupom. Káble s 12, 24, 36 alebo 48 vláknami majú trubičky, ktoré umožňujú vyrezávanie otvorov, zvyčajne na každom poschodí budovy, a vytiahnúť potrebný počet jednotlivých vlákien.
Rack pre voľné káble ULTIMODE-X01-A (nastaviteľný)Optický distribučný kábel ULTIMODE BS-24SM (24xG.657.A2, easy access) [1m]Distribučná tuba VC-TUB (5mm/3,5mm)Rozbočovacia jednotka VertiCASA VQ-BUDistribučná tuba VC-TUB (5mm/3,5mm)Rozbočovacia jednotka VertiCASA VQ-BUDistribučná tuba VC-TUB (5mm/3,5mm)Rozbočovacia jednotka VertiCASA VQ-BUOptický panel ULTIMODE MT-672 (19Krytka na zásuvku ULTIMODE TB-02W (1xSC duplex)Single-mode Adaptér ULTIMODE A-522D<br />(2 x SC/APC do 2 x SC/APC)Krytka na zásuvku ULTIMODE TB-02W (1xSC duplex)Single-mode Adaptér ULTIMODE A-522D<br />(2 x SC/APC do 2 x SC/APC)Krytka na zásuvku ULTIMODE TB-02W (1xSC duplex)Single-mode Adaptér ULTIMODE A-522D<br />(2 x SC/APC do 2 x SC/APC)Krytka na zásuvku ULTIMODE TB-02W (1xSC duplex)Single-mode Adaptér ULTIMODE A-522D<br />(2 x SC/APC do 2 x SC/APC)Krytka na zásuvku ULTIMODE TB-02W (1xSC duplex)Single-mode Adaptér ULTIMODE A-522D<br />(2 x SC/APC do 2 x SC/APC)Krytka na zásuvku ULTIMODE TB-02W (1xSC duplex)Single-mode Adaptér ULTIMODE A-522D<br />(2 x SC/APC do 2 x SC/APC)
Architektúra optického systému v bytovom dome
V tomto prípade, inštalatér založil systém na vertikálnom usporiadaní distribučných káblov, samozrejme, že je možné použiť horizontálnu organizáciu, keď je to v určitej budove vhodnejšie. Na hornom poschodí je káblová rezerva chránená proti skĺznutiu, uchované v ULTIMODE-X01-A L5504. Vetvy na poschodí sú chránené jednotkami L5351. Optické vlákna sú vedené medzi jednotkami a apartmány sú chránené distribučnými trubkami VC-TUB L7211. Optické vetvy sú zakončené krabicami TB-02W L53002 s L4322 adaptérmi. Technická miestnosť bola vybavená rackovou skriňou pre optiku ULTIMODE MT-672 L5272.
Systém je úsporný, kabeláž nezaberá veľa miesta a prenosové médium - optické vlákna - umožňujú vysoký prenos dát s rezervou dostačujúcou pre mnoho dekád.
Kompaktné satelitné paraboly pre malé multiswitch systémy. Po mnoho rokov TV so satelitným príjmom je jedným z hlavných zdrojov televíznych programov. Veľkosť a kvalita paraboly je veľmi dôležitá pre nerušený príjem satelitného vysielania. Pre spotrebiteľské aplikácie je použitie 80 cm paraboly plne postačujúca vo väčšine európskych krajín, pričom aj malé multiswitch systémy by mali byť založené na vysokej kvalite 100 cm tanierov. Jednoducho povedané, tento typ SMATV systémov vyžaduje vyššiu úroveň signálu, ako jednotlivé zariadenia.
Pre individuálne satelitné systémy a malé zdieľané anténne systémy založené na multiprepínacích systémoch odporúčame taniery od dánskej firmy TRIAX. Okrem zdanlivo podobných výrobkov majú rad charakteristických čŕt:
  • hrubý oceľový plech, pozinkovaný a lakovaný polyesterovou farbou - výborná ochrana proti korózii
  • premýšľavý, stabilný a presný a rýchly spôsob montáže
  • silné LNB rameno, odolné voči vetru
  • rýchla a jednoduchá montáž LNB
  • presné určenie výškového uhlu
  • zhoda so štandardom ETS 300784
Universal QUATRO LNB: TRIAX TQT 006Oceľová satelitná parabola TRIAX 100 TD (100cm, tmavo šedá)Koaxiálny kábel 75ohm: TRISET-113 PE (gélom plnený) [1m]Koaxiálny kábel 75Ohm TRISET-113 1,13/4,8/6,8 [1m]Koaxiálny kábel 75Ohm TRISET-113 1,13/4,8/6,8 [1m]Univerzálna účastnícka zásuvka: Signal R-TV-SATUniverzálna účastnícka zásuvka: Signal R-TV-SATMultiprepínač Terra MSR-532 (5-vstupov, 32-výstupov, zosilňovač pozemného TV signálu)Trojkanálový anténový rozbočovač - ZA 4MEloxovaná FM anténa - Dipol 1RUZ PM A (všesmerová H+V)Dipol 19/21-69 DIGITAL - 19-prvková UHF TV Anténa
SMTV systém distribujúci DVB-T/DVB-S/S2 signály do 32 TV / SAT zásuviek.
100 cm parabola a LNB QUATRO od TRIAX zaisťujú optimálnu úroveň satelitných signálov,
ktoré sú distribuované cez multiprepínač Terra MSR-532
Ponúkame nasledujúce paraboly TRIAX:
 
NázovTRIAX 80 TDTRIAX 80 TDTRIAX 100 TDTRIAX 100 TD
KódA9641A9642A9644A9645
Zisk pri 11.7 GHz [dBi]37.137.138.838.8
Šírka lúču [°]2.62.62.02.0
SIla
(vietor 42 [m/s]) [N]
619619902902
Farbasvetlo šedá (RAL 7035)tmavo šedá (RAL 7016)svetlo šedá (RAL 7035)tmavo šedá (RAL 7016)
Rozmery [mm]780x700780x700950x850950x850
ideo prenos cez krútenú dvojlinkou. Prenos video signálov z kamier cez koaxiálne káble alebo vinutý pár a pasívne zariadenia možno vykonávať na vzdialenosť až 400 metrov. Toto obmedzenie je spôsobené narušením amplitúdy a fázy prenášaných signálov, ktoré sa zvyšujú s dĺžkou káblov.
Krútený kábel (napr. najpopulárnejší UTP) sa skladá zo štyroch párov krútených medených drôtov s priemerom 0,5 mm. Krútený pár prirodzeným spôsobom eliminuje vplyv externých interferencií (sú prakticky identické v oboch drôtoch a rušia sa v diferenciálnom vstupe prijímača). Táto vlastnosť, v kombinácii so štyrmi pármi a nižšími nákladmi na UTP káble v porovnaní s koaxiálnymi káblami, je príčinou toho, že sa často používajú pre dlhšie vedenia v CCTV systémoch.
Použitie vinutého páru pre prenos videa v analógových CCTV systémoch je spojená s použitím pasívnych transformátorov (baluny), ktoré zodpovedajú impedancii krútenej dvojlinky (100 ohmov, symetrické) impedancii nesymetrických výstupov kamier a vstupov rekordéra (75 ohm). Nižšie predstavujeme najobľúbenejšie zariadenia používané na tento účel v jednej, štyroch alebo ôsmich prenosových linkách.
Video transformátor TR-1Q s BNC konektorom
Video Transformer TR-1P/70
Video Transformer TR-1P/70
IP CCTV systémy - záznam sledovaných dát, keď zlyhá LAN. IP CCTV systémy vyžadujú najvyšší možný stupeň ochrany sledovaných dát. Profesionálne monitorovacie systémy, kde prioritou je ich spoľahlivosť, zaisťujú rad bezpečnostných funkcií, ktoré sú navrhnuté pre bezporuchovú prevádzku, bez ohľadu na okolnosti. V prípade výpadku NVR môžu byť dáta zaznamenané na redundantné zariadenie. V prípade poruchy LAN, môže byť materiál zaznamenaný na microSD karty inštalované priamo v IP kamerách. Zachytávajú video streamy, ktoré nedosiahnu NVR kvôli výpadku siete.
Megapixelová kopulová IP kamera: Sunell SN-IPC54/14EDN (2MP, Exmor, ONVIF)Pamäťová karta microSDXC 32GB UHS-I class 10 (s SD adaptérom)16-port Gigabit Switch: TP-Link TL-SG1016D19IP rekordér NVR Hikvision DS-7608NI-SEHDD vSEAGATE 3TB ST3000DM001 7200.12 XT 64MB SATA3
IP CCTV systém s dvoma spôsobmi archivácie dát
Nová rada nízkonákladových NVR, Hikvision DS-7600NI-SE K2204 a K2208, plus GOODRAM pamäťové karty M90316, M90332, M90364 umožňujú užívateľom znížiť náklady na IP CCTV systémy a zároveň poskytujú distribuované zálohovanie sledovaných dát v každej kamere. Všetky IP kamery Sunell dokážu lokálne nahrávať dáta na SD karty. NVR Hikvision dokáže oznámiť prevádzkovateľovi napr. zlyhanie LAN podľa zvukového alarmu.
Rôzne spôsoby prístupu k internetu prostredníctvom zariadenia TP-LINK - 2. časť. V predchádzajúcom vydaní Informátora sme predstavili priame pripojenie k telefónnej linke a zdieľanie domácnosti pripojenej k Internetu cez ADSL linku. Druhý a tretí najobľúbenejšie spôsob prístupu k celosvetovej sieti sú DOCSIS a Ethernet. Prvý je určený prevádzkovateľom káblovej televízie, a druhý obecným či mestským ISP.
V oboch prípadoch užívatelia majú ethernetové rozhranie (v prípade sietí káblovej televízie sa premena vykonáva pomocou modemu poskytnutého prevádzkovateľom služieb). Zariadenie, ktoré je možné zakúpiť, aby bolo možné zabezpečiť prístup k sieti pre viac počítačov v domácnosti, je router s WAN portom (RJ-45).
Architektúra siete s prístupom na internet cez Ethernet linky alebo CATV modem
Router (1) je zodpovedný za distribúciu pripojenia k niekoľkým počítačom prostredníctvom drôtových alebo bezdrôtových prostriedkov.
Zoznam vybavenia, ktoré môže byť použité v týchto inštaláciách:
  • Zariadenie č. 1 - zariadení s prístupom na internet, ktoré je zodpovedný za jeho distribúciu do viacerých počítačov v lokálnej sieti:
    • N3252 - prístupový bod (802.11n 150 Mb/s) TP-LINK TL-WR740N so zabudovaným routrom,
    • N3254 - prístupový bod (802.11n 150 Mb/s) TP-LINK TL-WR741N so zabudovaným routrom,
    • N2958 - 3G (UMTS/HSPA) wireless router TP-LINK TL-MR3220 (802.11n 150 Mb/s),
    • N2957 - 3G (UMTS/HSPA) wireless router TP-LINK TL-MR3420 (802.11n 300 Mb/s),
    • N3250 - prístupový bod (802.11n 300 Mb/s) TP-LINK TL-WR841ND so zabudovaným routrom a 4-portovým switchom,
    • N3253 - prístupový bod (802.11n 300 Mb/s) TP-LINK TL-WR1043ND so zabudovaným routrom a 4-portovým switchom a USB portom.
  • Zariadenie č. 2, 3 - pre káblové pripojenie k sieti z počítača:
    • N2997 - PCI NIC TP-LINK TG-3269 10/100/1000 Mb/s,
    • N2998 - PCIe NIC TP-LINK TG-3468 10/100/1000 Mb/s.
  • Zariadenie č. 4, 5 - pre bezdrôtový prístup k sieti zo stolného PC alebo notebooku:
    • N2922 - 802.11n USB adaptér TP-LINK TL-WN722N, 150 Mb/s s externou 4 dBi anténou,
    • N2924 - 802.11n USB adaptér TP-LINK TL-WN721N 150Mb/s,
    • N3222 - 802.11n USB adaptér TP-LINK TL-WN725N, 150 Mb/s,
    • N3223 - 802.11n USB adaptér TL-WN823N, 300 Mb/s.
New products offered by DIPOL:
Single Universal LNB: TRIAX TSI 006
Oceľová satelitná parabola TRIAX 100 TD (100cm, tmavo šedá)
Držiak na štyri LNB: TRIAX MULTIBLOCK TD (3-20 stupňov)
Single Universal LNB
TRIAX TSI 006
A9852
Kovová satelitná parabola
TRIAX 100 TD (100cm)
A9645
Držiak na 4 LNB
TRIAX MULTIBLOCK TD (3-20 stupňov)
A98930


Worth reading:
DVB-T televízia a internet cez jeden UTP kábel. Slaboprúdové systémy v kancelárskych budovách často nezahŕňajú TV anténne káble, ale sú zvyčajne vybavené štrukturálnou kabelážou založenou na UTP kábloch. Ak niektorí užívatelia chcú pripojiť televízie pre sledovanie DVB-T vysielania, môže byť nedostatok RF distribučných káblov veľkou prekážkou (v mnohých miestach nemôžu byť televízne signály prijímané správne pomocou vnútorných antén)... viac
Prenos DVB-T a Ethernet signálov cez jeden UTP kábel s použitím transformátorov R94200
Problém s GSM pokrytím? Existuje veľa miest, kde rozsah mobilnej siete umožňuje použitie mobilných telefónov mimo budov, ale nestačí pre vnútornú prevádzku. To je spôsobené útlmom signálu cez steny, stropy a podlahy (v suterénoch). Takéto miesta zahŕňajú niektoré vzdialené miesta, napr. rekreačné oblasti (dlhé vzdialenosti k základňovej stanici), ale častejšie miestnosti v starých budovách s hrubými múrmi alebo pivnicami (napr. krčmy, kaviarne), podzemné parkovisko, kovové a betónové nákupné centrá, hotely atď. Riešením tohto problému je inštalácia vhodného GSM alebo 3G repeatera... viac
Prepínače v optických systémoch. Pri vytváraní optickej siete a rozhrania medzi medenou a optickou inštaláciou je dôležité vybrať si vhodné zariadenie. Za účelom prepojenia dvoch LAN založených na medených kábloch UTP by mal inštalatér zvážiť jedno z dvoch základných riešení: pomocou dvojice media konvertorov alebo dvoma spínačmi vybavenými SFP modulmi. Je tiež možné použiť kombináciu oboch typov zariadení, t.j. ethernetový médiá konvertor na jednej strane a spínač s SFP modulom na strane druhej. Príklad systému s optickou linkou spájajúcou dve podsiete je znázornený na obrázku nižšie... viac
Aplikácia switchov TP-Link s modulmi ULTIMODE SFP
Optický Patch Cord (70m, LC konektory) - NA OBJEDNÁVKU!
 
PRIHLÁSENIE
Osoby so záujmom o týždenný informátor Informátora prosíme o zadanie e-mailu elektronickou poštou:
 
 
V PREDOŠLOM VYDANÍ
ARCHÍV INFORMÁTORA
VÝHODNÁ CENA
NOVINKY V KNIŽNICI
PREČÍTAJTE SI