MÔJ KOŠÍK
Môj košík je prázdny

PODPORA

Informátor

Týždenný prehľad DIPOLu - TV a SAT TV, CCTV, WLAN
Číslo 14/2013 (1.4.2013)
Zabudli ste kľúč? Vaša žena Vám ho zašle e-mailom! Na CeBIT 2013 v Nemecku, Fraunhofer Institute for Secure Information Technology (SIT) predstavil "Key2Share" - systém, ktorý môže premeniť smartfóny vybavené NFC (Near Field Communication) modulmi na otvárače dverí a imobilizéry. Prístupové práva môžu byť zaslané elektornicky.
Digitálne kľúče sú vydávané serverom Key2Share a potom poslané na užívateľov smartfón registrovaný v systéme. Prístupové práva môžu byť zdieľané s ďalšími registrovanými ľuďmi: Rodinní príslušníci, priatelia, kolegovia, len zaslaním QR kódu pripojeného k e-mailu alebo MMS, pre otvorenie konkrétnych zámkov. Okrem zdieľania kľúčov medzi užívateľmi je možné uložiť dočasné obmedzenia na ich použitie, čo ďalej rozširuje spektrum aplikácií tohto nového systému.
Prezentácia systému Key2Share (v Nemecku)
Prenášané QR kódy sú overené centrálnym serverom a schválené pomocou užívateľského mena a hesla v programe nainštalovanom na telefóne užívateľa. To chráni kód proti neoprávnenému použitiu. Proces otvorenia zámku je spustený priblížením NFC zariadenia k čítačke, ktorá overí pravosť tohto kódu.
Okrem súkromné ​​použitie možno Key2Share použiť všade tam, kde ľudia zdieľajú prístup do miestností alebo uzavretých priestorov, ako sú hotelové izby, kancelárie, parkoviská a pod. Riešenie Fraunhofer umožňuje rýchlu a veľmi jednoduchú distribúciu digitálnych kľúčov a rýchle blokovanie, napr. ak dôjde k strate telefónu. Systém Key2Share je v súčasnej dobe podporovaný mobilnými telefónmi so systémom Android. Verzia pre iné mobilné operačné systémy sa očakáva už čoskoro.
Optické mechanické spájanie - ako to funguje? Jeden model mechanického spoja môže byť použitý pre rôzne typy optických vlákien zatiaľčo mechanické konektory sú určené len pre konkrétne vlákna.
Prierez mechanickým konektorom SC/UPC:
1 - single-mode optický kábel, 2 - 125 um vlákno umiestnené v trubke s drážkou tvaru V,
3 - optický gél kompenzujúci účinky nepresného rezu a vibrácií,
4 - zabudovaný optický fragment (určený pre špecifický typ vlákna)
Princíp mechanických konektorov je veľmi jednoduchý. Ferrula obsahuje fragment vlákna vhodného pre typ konektora a optický kábel. Existujú mechanické konektory pre OM1, OM2 (multimode) a SM (single-mode) káble. Okrem toho môžu byť single-mode káble zakončené UPC alebo APC konektormi.
Univerzálne KeyQuick10 mechanické konektory
Universal Mechanical Splice: KeyQuick10 SC/UPC OM4 50/125
Universal Mechanical Splice: KeyQuick10 SC/UPC MM 62.5/125
Universal Mechanical Splice: KeyQuick10 SC/UPC SM
Universal Mechanical Splice: KeyQuick10 SC/APC SM
SC/UPC OM4
L5733
SC/UPC MM
L5736
SC/UPC SM
L5753
SC/APC SM
L5756
Použitie mechanických konektorov je najlacnejší a najjednoduchší spôsob, ako sa ukončiť optické káble. Mechanické konektory sa používajú v optických rozvodoch a krabiciach vo vnútri budov.
Mechanické spoje KeyQuick a konektory sú 100% kompatibilné s medzinárodnými štandardmi IEC 61753-1 a Telcordia GR-326.
Modernizácia zdieľaného anténneho systému. Veľké bytové družstvo sa rozhodlo pre upgrade anténneho systému v obytných budovách. Práce zahŕňali odstránenie starého zariadenia pre príjem analógovej TV a zavedenie moderného systému pre príjem a distribúciu digitálneho DVB-T vysielania a satelitných signálov z Hotbirdu a Astri.
Realizácia úlohy začala inštaláciou nového systému v trojposchodovej budove so štyrmi poschodiami a 36 apartmánmi, každý s dvoma zásuvkami. Ako prvú vec musel dodávateľ vybrať vhodné RF káble. Vzhľadom k veľmi nízkemu útlmu a vysokej účinnosť tienenia, voľbou pre vnútorné kábel bol TRISET PROFI E1010 a pre vonkajšie kábel (medzi anténami a zariadeniami vo vnútri budov) - TRISET-113 PE E1017.
Satelitné DVB-S/S2 signály a pozemné DVB-T vysielania sú distribuované prostredníctvom multiswitchového systému založeného na zariadeniach TERRA MSV-912 R70862.
SMATV systém navrhnutý použitím bezplatného programu TERRA SatNet.
Video ukazuje postup navrhovania TERRA multiswitchového systému.
Systém v budove bol založený na multiprepínačoch MSV-912 R70862 a SS904 R70523 rozbočovačoch nachádzajúcich sa na každom poschodí na každom schodisku. Vzhľadom ku krátkym vzdialenostiam medzi multiprepínačmi nebola žiadna potreba pre odbočovače so stupňovaným útlmom, pretože malé rozdiely v úrovniach signálu vyplývajúce z rôznych dĺžok káblov mohli byť kompenzované multiprepínačmi. Program SatNet umožnil dizajnérovi overiť všetky nastavenia v rozvojovom štádiu. Dizajnér predpokladal, že každý z multiprepínačov by mohol byť napájaný prostredníctvom signálových liniek H zo širokopásmového zosilňovača Terra SA-901 R70901.
Dôležité je použitie dvoch dvojitých kanálových zosilňovačov Terra at420 R82510 napájaných zdrojom DR-60-12 R82532 (všetky moduly boli namontované na lištu R82538). Sada pripojená na vstupe terestriálneho TV signálu môže zosilniť až 4 pozemné TV multiplexy, čo zaistí vysokú a stabilizovanú úroveň vysielania (AGC) pre ďalšiu distribúciu v sieti multiprepínačov.
Ostré snímky v CCTV systémoch - hĺbka ostrosti. Ak chcete získať divákov, fotografov a kameramanov často sa používa malé DOF, tiež nazývané plytké zameranie. Týmto spôsobom možno zdôrazniť objekt, zatiaľ čo pozadie a popredie snímku bude opomenuté. Naproti tomu je pre majiteľov CCTV systémov žiadúce, aby bol celý obraz ostrý a veľké DOF je nutné.
Hĺbka ostrosti určuje vzdialenosť medzi bližšími a vzdialenejšími objektmi v scéne, ktoré sa zobrazia prijateľne ostré v obraze. Za predpokladu, že objektív má príslušné parametre (rozlíšenie je v súlade s rozlíšením kamery), hĺbka ostrosti sa vypočíta podľa nasledujúceho vzorca:
where:
DOF – depth of field [mm]
N – F-number of the lens opening (iris)
f – focal length of the lens [mm]
s – the distance at which the lens is focused [mm]
c – the circle of confusion for a given image format, it can be assumed 0.005 mm for 1/3" image sensor

Podľa vzorca uvedeného vyššie, hĺbka ostrosti závisí na:
  • iris clona – čím yššia hodnota tým menší otvor (clona), cez ktorý svetlo vstupuje a tým väčšia hĺbka ostrosti (lineárna závislosť),
  • vzdialenosť, na ktorú je zameraný objektív (vzdialenosť medzi "najostrejším objektom a objektívom) - čím kratšia vzdialenosť tým je menšia hĺbka ostrosti (kvadratická závislosť),,
  • ohnisková vzdialenosť (kvadratická závislosť).
Aby sme to zhrnuli: s cieľom získať celý obraz ostrý, inštalatér by mal používať vysokú clonu (malé zaclonenie) a objektív s čo najkratšou ohniskovou vzdialenosťou. Takže, ak je zorné pole príliš široké, mala by sa kamera nachádzať bližšie k sledovanému objektu. Ak malé clony spôsobia tmavý obraz, je lepšie používať kameru s citlivejším obrazovým snímačom, alebo ho prepnúť do režimu B/W, kde sa to dá použiť.
Funkcia "Smart search" v rekordéroch Hikvision. Rekordéry DS-7204HVI-SV M72104, M72108 a M72116 od renomovaného výrobcu HIKVISION umožňujú používateľom rýchlo prechádzať nahrávky pre nájdenie momentov, ktoré boli spojené s určitou kategóriou udalostí. Funkcia "Inteligentného vyhľadávania" sa používa pre vyhľadávanie v rámci stanovenej časti obrazu z kamery, ktorá umožňuje napr. zistiť okamih krádeže alebo iného trestného činu. Video je možné exportovať na externé úložisko a podstúpiť ho policajnej alebo bezpečnostnej službe.
Nový rekordér HIKVISION zo série DS-72xxHVI-SV WD1 (976 x 582 pix)
Iné kľúčové výhody nových rekordérov M72104, M72108 a M72116 zahŕňajú podporu prehliadačov IE, Google Chrome, Opera, Safari a maximálne rozlíšenie záznamu dostupné v analógovom CCTV systéme - WD1 (960 x 576 px), umožňujúce zachytávať všetky detaily poskytované 650 TVL kamerami (700 TVL v B/W režime) vybavenými 976 x 582 px obrazovými snímačmi. Štandardné 4CIF rekordéry s rozlíšením 704 x 576 pixelov nie sú schopní plne využiť zvýšené rozlíšenie 650 TVL kamier.
Viacúčelový bezdrôtový-N router. Modem router TP-Link TD-W8968N N2909 bol navrhnutý pre zdieľanie pripojenia na internet prostredníctvom Ethernet WAN (EWAN) alebo ADSL linky. Má prístupový bod IEEE802.11n/b/g (prenosová rýchlosť až 300 Mbps), Fast Ethernet switch, multifunkčný USB port.
Wireless-N Router TP-LINK TD-W8968N (ADSL2+, EWAN)
Bezdrôtový-N Router TP-LINK TD-W8968N (ADSL2+, EWAN)
The USB 2.0 port allows for sharing a printer or local storage, as well as can provide access to the files via the Internet, using the built-in ftp server option. The users can also share music, videos, and pictures with the built-in media server. In addition, the embedded print server makes it easy to use a network printer at home or in the office.
Wireless-N Router TP-LINK TD-W8968N (ADSL2+, EWAN)Wireless 802.11n USB Adapter: TP-Link TL-WN821N (300Mbps) - CLEARANCE SALE!Wireless-N 802.11n PCI Adapter: TP-Link TL-WN851N (300Mbps)
Typické aplikácie bezdrôtového routru N2909.
New products offered by DIPOL:
Satellite Dish: Laminas OFC-1200P (Az-El mount)
CCTV Network DVR: HIKVISION DS-7204HVI-SV (4ch-WD1-HDMI)
Ethernet Media Converter ULTIMODE M-407M-2 (one SM fiber up to 40km, 2p switch)
Satellite Dish
Satelitný tanier OFC-1200P
(Az-El, kompozitný)
A9670
CCTV Network DVR
HIKVISION DS-7204HVI-SV
(4k-WD1-HDMI)
M72104
Ethernet Media Converter
ULTIMODE M-407M-2
(SM, 40km, 2p switch)
L11542
Worth reading:
Optická revolúcia a digitálna TV v nemocnici. Autor telekomunikačného systému v jednej z poľských nemocníc sa rozhodol implementovať moderný optický systém so zredukovaným použitím medených vodičov na minimum. Projekt zahŕňal použitie zariadenia ponúkaného spoločnosťou DIPOL... viac
Architektúra digitálneho televízneho systému v nemocnici, založená na zariadeniach Terra a ľahko prístupných kábloch ULTIMODE BS-12 L7712
Príjem CATV / DVB-C na niekoľkých televízoroch. Domáca distribúcia digitálnych kanálov (DVB-C) poskytovaných prevádzkovateľom káblovej televízie, môže byť založená na typických pasívnych rozbočovačoch, napr. R60102 (dva televízory) alebo R60103 (tri televízory). DVB-C kanály sú zvyčajne zakódované, takže každá TV musí spolupracovať s vhodným set-top-boxom (dekodérom), niekedy s účastníckou kartou. To je zvyčajne spojené s extra "multiroom" poplatkom. Problém možno vynechať, ak služba CATV zahŕňa analógové kanály a programy súje uspokojivé pre užívateľov ďalších televízorov... viac
Ako prenášať video z niekoľkých analógových kamier cez jeden koaxiálny kábel? Inštalačné musel poslať signály z ďalších troch bezpečnostných kamier, ale mohol použiť iba jeden existujúci koaxiálny kábel. Nebolo povolené inštalovať žiadne ďalšie káble... viac
Schéma CCTV systému pomocou RF modulátorov pre prenos videa zo 4 analógových kamier cez jeden koaxiál.
Snímky je možné sledovať na akomkoľvek televízore a zaznamenať na rekordér po demodulácii RF kanálov.
Mobile Sat Dish: Camping 35 (offset)
 
PRIHLÁSENIE
Osoby so záujmom o týždenný informátor Informátora prosíme o zadanie e-mailu elektronickou poštou:
 
 
V PREDOŠLOM VYDANÍ
ARCHÍV INFORMÁTORA
VÝHODNÁ CENA
NOVINKY V KNIŽNICI
PREČÍTAJTE SI