MÔJ KOŠÍK
Môj košík je prázdny

PODPORA

Informátor

Týždenný prehľad DIPOLu - TV a SAT TV, CCTV, WLAN
Číslo 09/2013 (25.2.2013)
Inteligentné hodinky od Applu. Firma Apple, ktorá je známa tým, že stanovuje nové trendy v oblasti spotrebnej elektroniky a nových technológií, plánuje predávať... náramkové hodinky. Toto však nie je spôsob, ako zachrániť korporácie v čase krízy, naopak, naopak tento tučný projekt vyvíjaný týmto americkým gigantom môže na trh vniesť novú éru klasického zariadenia. Apple hodinky sa majú používať pre mobilné platby, navigáciu, prístup k e-mailu a SMS... všetko, čodnes zvládajú smartphony.
Nová funkcia, ktorá sa na prvý pohľad môže zdať ako gadget, je monitorovanie pohybovej aktivity používateľa, tak možnosť posúdiť ich zdravotný stav. S rozvojom služieb v cloudovej (cloud computing) a M2M (machine-to-machine) komunikácii, je tento typ funkcie neoceniteľný pre starších ľudí, dáva im nepretržitú lekársku starostlivosť. To bude možné prostredníctvom integrácie nástrojov na meranie dôležitých parametrov, ako je krvný tlak, telesná teplota atď. Pridaním fotoaparátu s vysokým rozlíšením môže doktor vo vzdialenom centre diagnostikovať tie menej závažné príznaky, dať lekársku radu a tak ďalej. Môže sa z toho stať aj základná verzia budúcej zdravotnej starostlivosti pre každého - bez liniek a stresu.
Apple iWatch budú použité pre mobilné platby, navigáciu, prístup k e-mailu a textovým správam,
rovnako ako aj pre sledovanie fyzickej aktivity užívateľa
iWatch od Apple budú založené na čipovej sade Intel a novej energeticky účinnej technológii Bluetooth. Prioritou je maximalizovať dobu prevádzky na jedno nabitie batérie. Okrem 1,5" dotykového displeja budú hodinky podporovať "Siri", aplikácia známa z iPhonu, inteligentný osobný asistent a navigátor pomocou prirodzeného jazykového rozhrania odpovedajúci na otázky, odporúčania, webové služby. K základným úloham patria hlasové príkazy a diktovanie textových správ.
Myšlienka mobilných výpočtových zariadení, ktoré ponúkajú rad pokročilých funkcií a sú plne integrované s užívateľom, nie je nová. V júni 2012 boli predstavené "Google okuliare", na Google I/O. Interaktívne okuliare zobrazia informácie požadované užívateľom rovno pred očami. Vstavaná kamera, reproduktor a mikrofón umožňujú nové kvalitné video chatovanie. Výpočet najkratšej trasy k akémukoľvek miestu alebo stanovenie plánu stretnutia, je možné ovládať hlasovými povelmi, nehovoriac o diktovaní textových správ.
Vyzerá to, že vstupujeme do novej oblasti technológií, ktorá bola predtým známa len zo sci-fi filmov, kedy môžme ihneď získať informácie o akýchkoľvek témach, bez nutnosti použitia myši, klávesnice, alebo dokonca prstov. Funkcie, ako sú nepretržité monitorovanie zdravotného stavu, zrejme prospešné pre každého, najmä starých ľudí, môže v širšej perspektíve viesť k zneužívaniu seniorov a zníženiu ich sebadôvery. Môžeme len dúfať, že tento typ zariadenia nám ešte ušetrí trochu súkromia a nejaký priestor k samostatnému mysleniu.
High-speed LAN založené na optike. Úlohou inštalatéra bolo nasadiť jednoduchú lokálnu sieť založenú na optických médiách v dvoch oddelených budovách spoločnosti. Jedna z budov nemá sieťovú infraštruktúru, druhá bola vybavená medenou sieťou, ktorá mala byť podporovaná riešením z optických vlákien. Inštalatér sa rozhodol vytvoriť aktívne optické siete založené na prepínačoch s SFP modulmi a Ethernet media konvertormi.
Ethernet Media Converter M-023G (1Gb/s, for two multimode fibers up to 2km) Ethernet Media Converter M-023G (1Gb/s, for two multimode fibers up to 2km) Patch Cord (made to order) Patch Cord (made to order) SFP Transceiver: ULTIMODE SFP-023G 2xLC (two multimode fibers up to 2 km)SFP Transceiver: ULTIMODE SFP-023G 2xLC (two multimode fibers up to 2 km)Managed Switch: TP-LINK TL-SG3424 (24xGbE 4xSFP)Patch Cord (made to order) SFP Transceiver: ULTIMODE SFP-023G 2xLC (two multimode fibers up to 2 km)SFP Transceiver: ULTIMODE SFP-023G 2xLC (two multimode fibers up to 2 km)Patch Cord (made to order) Ethernet Media Converter M-023G (1Gb/s, for two multimode fibers up to 2km) Ethernet Media Converter M-023G (1Gb/s, for two multimode fibers up to 2km)
Schéma optickej siete založenej na switchoch TP-Link s výmennými SFP modulmi
a Ethernet media konvertormi
Centrom novej časti LAN je switch TP-LINK TL-SG3424 N29957 so štyrmi SFP slotmi. Sloty boli vybavené modulmi ULTIMODE SFP-023G L1405 spolupracujúcimi s ethernet media konvertormi M-023G L10025. Optickými linkami medzi uzlami siete sú prepojovacie káble ULTIMODE L7370 vyrobené na zákazku, s dĺžkou stoviek metrov (multimode duplex káble s LC-SC konektormi).
Ethernet Media Converter ULTIMODE M-207G 1Gb/s (one single-mode fiber up to 20km)Patch Cord (made to order) Patch Cord (made to order) Patch Cord (made to order) Patch Cord (made to order) Ethernet Media Converter ULTIMODE M-207G 1Gb/s (one single-mode fiber up to 20km)19
Dvojica Ethernet media konvertorov sa používa na vytvorenie point-to-point liniek
Druhá budova s už existujúcou medenou sieťou bola vybavená sadami Ethernet media konvertorov. RACK skriňa umiestnená v serverovej miestnosti (A) obsahuje štyri M-207G L11525 gigabitové media konvertory inštalované v 19" RACK adaptéroch L5215, (B) štyri switche rozmiestnené v budove používajúce rovnaký typ konektorov na opačných stranách liniek (vyrobené na mieru single-mode SC na SC prepojovacie káble L7370).
Echo meranie v DVB-T. DVB-T vysielača / re-vysielače v niektorých oblastiach možno prevádzkovať na rovnakej frekvencii (kanál), ako je Single Frequency Network (SFN). DVB-T SFN využíva skutočnosť, že ochranný interval na COFDM signál umožňuje rôzne dĺžky ozvien trás, ktoré môžu nastať, bez rizika chýb, za podmienky, že ozvena sa neobjaví mimo intervalu, alebo že ich koncentrácie sú nižšie ako "digitálny útes" prijímača. Existuje podobná situácia v prípade prostredia s viacerými odrazmi DVB-T signálu z jedného vysielača.
Ak máte problémy s príjmom DVB-T multiplexu aj napriek dostatočnej úrovni anténneho signálu, inštalatér by mal zmerať oneskorenie alebo predstih ozvien, v porovnaní s hlavným signálom. To vám pomôže minimalizovať rušenie optimálnym prispôsobením antény, zmenou jej pozície na streche, atď., čo zabezpečí stabilný príjem. Meranie je možné vykonávať za použitia odborného merača Rover Master STC R10832 (DVB-S/T/C).
Professional Combo Meter: Rover Master STC (DVB-S/T/C)
Rover Master STC R10832 - meranie DVB-T signálov s ozvenami
Dĺžka Guard Intervalu (GI) je jedným z prenosových parametrov signálu DVB-T, meraného v mikrosekundách (us). Keď omeškaný/odrazený signál dosiahne anténu po dobe dlhšej, než je GI, treba zarovnať, nahradiť alebo vymeniť anténu (za viacsmerovú) s cieľom potlačiť nežiaducu ozvenu. Rover Master STC automaticky detekuje hodnotu GI a ukazuje, či oneskorené/odrazené signály sú v rámci bezpečnostnej rezervy.
Žiadne ďalšie problémy s pripojením CCTV kamier. Video izolátor SV-1000 M1711 eliminuje niekoľko problémov týkajúcich sa napájanie CCTV kamier. Chráni CCTV zariadenia proti prepätiu spôsobenému bleskom, rozdielom napätia a elektrickými prúdom v zemných slučkách.
Použitie video izolátora znázornené na nasledujúcej schéme eliminuje skreslenie spôsobené prípadným rozdielom medzi uzemnením kamery a monitorom. V opačnom prípade by zemná slučka spôsobila šum a zasiahla video (vo forme čiernych pruhov zvisle cez obrazovku monitora).
Ak chcete chrániť zariadenie na oboch stranách prenosovýžch liniek proti úderu blesku,
užívateľ by mal využiť dva video izolátory.
Detekcia pohybu v CCTV systémoch. Existujú systémy, kde nepretržitý záznam monitorovaného videa nie je praktický alebo ekonomický. Takýmto príkladom sú trafostanice, rozvod zemného plynu, serverové miestnosti, atď., všetko miesta charakteristické relatívne malým množstvom pohybu. V takýchto prípadoch je najlepším riešením použiť videonahrávku založenú na detekcii pohybu, čo výrazne zvyšuje video retenčné časy a zlepšuje funkčnosť systémov tým, že odstráni časovo náročné vyhľadávanie informácií.
Okno detekcie pohybu v kamerách Sunell
Komunikácia medzi kamerami Sunell a rekordérom Signal K4416 je založená na protokole ONVIF. Detekčné oblasti a citlivosť detekcie pohybu sú stanovené priamo v kamerách. Informácie o výskyte neočakávaného objektu v detekčnom okne kamery je zaslané vo forme metadát do DVR, čo spustí nahrávania videa. Vďaka analýze uskutočnenej v kamerách, môže CPU rekordéra bezproblémovo plniť iné úlohy.
3G internetové pripojenie so zálohou.. Bezdrôtový router TP-Link TL-MR3420 3G/3.75G N2957 umožňuje rýchle vytvorenie bezdrôtovej / káblovej siete, ktorá umožňuje prístup k Internetu cez 3G pripojenie. Zariadenie umožňuje bezdrôtový prenos rýchlosťou až 300 Mbps (802.11n) a LAN pripojenie (Ethernet) až do 100 Mbps. Pripojenie k internetu cez sieť 3G prebieha cez USB rozhranie spolupracujúce s vhodným 3G modemom (zoznam kompatibilných zariadení je k dispozícii na stránke výrobcu.
3G Wireless Router: TP-LINK TL-MR3420 (802.11n, UMTS/HSPA)
Toto zariadenie môže byť tiež použité na vytvorenie záložnej linky. Internetové pripojenie je k dispozícii cez DSL linku a dochádza k dočasnému zlyhaniu linky, funkcia bezdrôtového routru TP-Link failover automaticky prepne do 3G siete pripojenej cez externý USB modem. Takéto riešenie je ideálne pre kancelárie a obchody, kde došlo k strate pripojenia k internetu, čo by znamenalo problémy pre bežné obchodné činnosti. Po oprave zlyhania DSL sa zariadenie automaticky prepne do pôvodného stavu (prístup k internetu cez DSL linku).
Wireless 802.11n USB Adapter: TP-Link TL-WN821N (300Mbps)ADSL Annex A Router: TP-Link TD-88163G Wireless Router: TP-LINK TL-MR3420 (802.11n, UMTS/HSPA)
Príklad aplikácie bezdrôtového routru TP-Link TL-MR3420 N2957
New products offered by DIPOL:
Single-mode Adapter ULTIMODE A-524S (1xSC/APC-1xFC/APC)
Universal Bracket for BR-180M Camera and Redbeam IR Illuminators
Single-mode Adapter ULTIMODE A-544D (2xFC/APC-2xFC/APC)
Držiak kamery
BR-180M
M5124
Worth reading:
Dvojtunerový PVR prijímač, jeden kábel. Zvýšená atraktivita satelitných platforiem, akcie, ktoré obsahujú ďalšie prijímača a rastúca popularita dvojtunerových PVR prijímačov vybavených pevným diskom vyúsťuje do potreby zaslania dvoch nezávislých satelitných signálov. Takže staršie individuálne inštalácie pomocou Single LNB musia byť predĺžené... viac
Rozsiahle analógové CCTV systémy. Ak sú bezpečnostné kamery rozmiestnené vo veľkej vzdialenosti od rekordéra (300-2400 m) a to ako v prípade použitia UTP kábla tak aj v prípade kábla RG59, prenosová linka by mala byť vybavené video zosilňovačmi... viac
Mobilný 3G router. Mobilný router TP-Link TL-MR3040 3G/3.75G router umožňuje rýchle vytvorenie bezdrôtovej / káblovej siete umožňujúcej prístup k Internetu prostredníctvom siete 3G/3.75G. Zariadenie umožňuje bezdrôtový prenos rýchlosťou až 150 Mbps (802.11n) a LAN konektivitu (ethernet) až 100 Mbps. Komunikácia s internetom cez sieť 3G/3.75G sa vykonáva cez USB rozhranie, ktoré musí byť pripojené k vhodnému 3G/3.75G modemu (zoznam kompatibilných zariadení je k dispozícii na stránkach výrobcu). Zariadenie funguje z batérie, takže nepotrebuje externé napájanie. Nabíjacie batérie možno dobíjať cez USB micro rozhranie z priloženého AC/DC adaptéra... viac
Klasická aplikácia routru TP-LINK 3G TL-MR3040.
Vďaka dobíjacej batérii je prístroj ideálny pre distribúciu Internetu na viac počítačov alebo iné mobilné zariadenia v ľubovoľnom mieste, počas cestovania, atď.
Mobile Sat Dish: Camping 35 (offset)
 
PRIHLÁSENIE
Osoby so záujmom o týždenný informátor Informátora prosíme o zadanie e-mailu elektronickou poštou:
 
 
V PREDOŠLOM VYDANÍ
ARCHÍV INFORMÁTORA
VÝHODNÁ CENA
NOVINKY V KNIŽNICI
PREČÍTAJTE SI