MÔJ KOŠÍK
Môj košík je prázdny

PODPORA

Informátor

DIPOL Weekly Review - TV and SAT TV, CCTV, WLAN
Číslo 15/2014 (14.4.2014)
Éra bezpilotných lodí sa blíži! V dobe dronov a prvých autonómnych vozidiel existujú tiež pokusy vytvoriť bezpilotné námorné nákladné lode. Nové riešenie je vyvíjané tímom Blue Ocean, s členmi pochádzajúcimi z nórskej pobočky Rolls-Royce Marine a VTT Technical Research Center of Finland. Testy sa vykonávajú na pobreží Baltského mora vďaka svojej polohe a relatívne "malej veľkosti".
Samotný pojem bezpilotných lodí sa objavil pred takmer 10 rokmi, ale pokročilá práca na prototype začala až v minulom roku. K tomuto dňu inžinieri Rolls-Royce vytvorili tzv. virtuálny kapitánsky mostík, ktorý zobrazuje detailné meteorologické údaje, presné súradnice plavidiel v blízkosti a interaktívnu mapu, ktorá umožňuje vyhnúť sa prekážkam s minimálnou spotrebou paliva. Okrem toho, most poskytuje snímky zo systémov tradičných a termovíznych kamier, ktoré umožňujú navigáciu v nulovej viditeľnosti, napríklad v hmle, hustom snežení alebo daždi.
Vizualizácia vzdialeného kapitánskeho mostíka
(zdroj: vtt.fi)
V budúcnosti budú virtuálne mostíky, ktorých účelom je kontrolovať bezpilotné lode, vzdialeným riadiacim centrom. Z druhého konca sveta bude mať kapitán jasný prehľad o všetkom, čo sa deje na lodi a okolo neho, pomocou vnútorných a vonkajších kamier, senzorov rozmiestnených na rôznych miestach lodi, informácie z motorov a ďalších zariadení. Všetky dáta budú automaticky monitorované, aby bolo možné odhaliť nedostatky v počiatočných fázach, rovnako aby sa zabránilo ďalším nežiadúcim účinkom.

Vznik bezpilotných nákladných lodí a kontajnerových lodí zníži riziko únosu a náročné výkupného pre členov posádky. Zrejmý aspekt je tiež finančný prínos zo zníženia ľudských zdrojov. Plavidlo bude ovládať jedna osoba, ktorá môže dokonca dohliadať niekoľko takých lodí. Kapitán nebude vyslaný na viacdňovú pracovnú cestu, ale môže pracovať v pohodlí svojho bydliska. V súčasnej dobe je priemerná cena posádky 3300 dolárov na deň, čo predstavuje asi 44% všetkých prevádzkových nákladov. Zníženie počtu členov posádky automaticky zníži prevádzkové náklady. Celková eliminácia posádky umožní pretransformovať kabíny, jedálne a všetky izby určené pre ľudí na nákladový priestor.
Existuje dlhá cesta od konceptu až po realizáciu, avšak so stovkami hodín testovania. A úplné odstránenie ľudskej posádky v súčasnej dobe nie je možné z dôvodu právneho obmedzenia, ktoré presne špecifikujú minimálnu veľkosť posádky pre rôzne typy plavidiel.
So začiatkom v osemnástom storočí, priemyselná revolúcia stále pokračuje, stroje a roboty sa šíri do všetkých oblastí ľudského života. Priama M2M komunikácia eliminuje potrebu pre dohľad nad tisíckami ľudských vlastností. Vzhľadom k finančným výhodám pre investorov sa zavedenie bezpilotných lodí nezdá byť vzdialenou budúcnosťou.
Udržujte štandardy... Na použitie optických vlákien v systéme sa často vzťahujú osobitné predpisy. Často sa vzťahujú na typy káblov, vlákien a konektorov. V prípade vlákien sú tieto vyrobené v súlade s medzinárodnými štandardmi.
Multimode Pigtail ULTIMODE PG-21S (1x SC, 50/125)
Prepojovací kábel Multimode ULTIMODE PG-31S (1xSC, OM3, 1m)
Single-mode Pigtail PG-52S2 (SC/APC, G.657.A2, 1m)
OM2 pigtail (SC konektor)
L3521
OM3 pigtail (SC konektor)
L3531
G.657A2 pigtail (SC/APC)
L35522
V súčasnej dobe najpopulárnejšími typmi single-mode vlákien v FTTx systémoch sú G.652D a G.657A. Tieto rovnaké typy vlákien sa používajú v pigtailoch. Je potrebné poznamenať, že v prípade, že právne predpisy vyžadujú používanie určitého štandardu, povedzme G.657A, v pigtailoch pripojených ku určitým vláknam by mali byť použité rozvnaké vlákna. V opačnom prípade inštalácia nebude v súlade so špecifikáciou.
Ako si vybrať analógové RF modulátory pre zdieľané anténne systémy? Audio-video signály môžu byť zahrnuté do distribučného RF systému použitím modulátora. Zdrojom signálu môže byť PC, DVD / Blu-ray prehrávač a najčastejšie prehrávač médií s predtým vytvoreným obsahom.
Pri hľadaní vhodného RF modulátora by mal užívateľ venovať pozornosť maximálnej úrovni výstupného signálu. Pri vyšších úrovniach, je tu možnosť aplikovať signál do systému bez prídavného zosilňovača, aj keď je distribuovaný do viacerých zásuviek. Modulátory s maximálnou výstupnou úrovňou 75-80 dBuV sú vhodné len pre individuálne anténne systémy (napr. poslať signál z DVD prehrávača do inej miestnosti). V nasledujúcej tabuľke sú uvedené príklady analógových modulátorov TERRA vyššej triedy.
 
NázovMT-29MT-31MT-32mt420
KódR871729R871736R871734R82515
Počet kanálov
1112
Max. výstupná úroveň [dBμV]100809590
DSB/VSBDSBVSBVSBVSB
Modulátory MT-29 R871729 a MT-32 R871734 majú vysokú maximálnu výstupnu úroveň, ktorá je dostatočná pre distribúciu výstupných signálov na 30 až 40 zásuviek bez použitia prídavného zosilňovača. Model MT-32 je odporúčaný pre systémy distribujúce viacero kanálov - VSB modulácia umožňuje prevádzku na kanáli v blízkosti iného aktívneho kanála.

Modulátor MT-31 R871736 môže tiež pôsobiť na susednom kanáli, avšak odporúča sa pre malé siete alebo musí spolupracovať s vhodným zosilňovačom.

Twin modulátor mt420 R82515 je ideálny pre použitie v malých koncových staniciach. Modulátory môžu byť zapojené do série a umiestnené na jednej DIN lište. DIN lišta dokáže uniesť až 8 takýchto modulátory distribujúcich až 16 kanálov.
Čo robiť, ked nie je miesto pre DVR? V situáciách, kedy je ťažké nájsť vhodné miesto pre CCTV DVR/NVR je možné ho zavesiť na stenu vo zvislej polohe. Túto možnosť montáže poskytuje malá skrinka Pulsar AWO 529 M5713. Skrinka je vyrobená z oceľového plechu o hrúbke 1 mm a je chránená proti korózii. Uzamykateľná skrinka chráni DVR / NVR pred neoprávneným prístupom alebo krádežou.
Malá skrinka Pulsar (pre vertikálne uchytenie DVR)
Náhľad do vnútra skrinky Pulsar AWO 529 M5713
(s rekordérom Ultimax 1208 M72208 - nie je v balení)
Po otvorení sú predné dvere vo vodorovnej polohe, takže užívateľ má ľahký prístup k tlačidlám na prednom paneli chráneného zariadenia. Skrinka je vybavená špeciálnym nastaviteľným držiakom, ktorý umožňuje inštaláciu DVR / NVR s rôznymi rozmermi. Skrinka je vhodná pre M72204, M72208, M72216, M72404, M72208, M72216 CCTV DVR a K2104, K2204 IP NVR.
Hybridný video monitorovací systém pre obytný komplex. Vzhľadom k prípadom vlámania, krádeže áut a vandalizmu sa bytové družstvo rozhodlo vybudovať video monitorovací systém. Fasády budov a jeho okolie je monitorované IP kamerami Sunell K1691 s IR žiaričom a mechanickým IR filtrom. Moderné riešenie implementované v kamerách, v spojení s rozlíšením 2 megapixely, poskytuje vysokú kvalitu obrazu vo dne i v noci. Na účely kontroly osôb na vstupe/výstupe na schodisko boli použité analógové kamery proti vandalizmu Sunell so zvýšeným horizontálnym rozlíšením (900 TVL). Vzhľadom k malej oblasti schodísk (3x3 m na každej úrovni) nebola žiadna potreba pre použitie kamier s megapixelovým rozlíšením.
PoE Switch: ULTIPOWER 2216af (16xRJ45/PoE-802.3af, 2xRJ45-GbE/2xSFP)PoE Switch: ULTIPOWER 2216af (16xRJ45/PoE-802.3af, 2xRJ45-GbE/2xSFP)PoE Switch: ULTIPOWER 2216af (16xRJ45/PoE-802.3af, 2xRJ45-GbE/2xSFP)CCTV sieťový rekordér: Ultimax 1404 (4ch-H.264-HDMI)CCTV sieťový rekordér: Ultimax 1404 (4ch-H.264-HDMI)CCTV sieťový rekordér: Ultimax 1404 (4ch-H.264-HDMI)Vnútorná kopulová IP kamera Full HD (2MPix) Aptina Sunell SN-IPV54/12UDR ONVIFVnútorná kopulová IP kamera Full HD (2MPix) Aptina Sunell SN-IPV54/12UDR ONVIFVnútorná kopulová IP kamera Full HD (2MPix) Aptina Sunell SN-IPV54/12UDR ONVIFAntivandalská kamera: Sunell IRC13/40AUVD (day/night, D-WDR, 900TVL, Sony Exmor, ICR, 0.01 lx, 2.8-12mm, OSD, IR do 25m)Antivandalská kamera: Sunell IRC13/40AUVD (day/night, D-WDR, 900TVL, Sony Exmor, ICR, 0.01 lx, 2.8-12mm, OSD, IR do 25m)Antivandalská kamera: Sunell IRC13/40AUVD (day/night, D-WDR, 900TVL, Sony Exmor, ICR, 0.01 lx, 2.8-12mm, OSD, IR do 25m)SFP prijímač: ULTIMODE SFP-203G (dva single-mode káble až do 20 km)Ethernet Media Converter M-023G (1Gb/s, pre dva multimode vlákna na vzdialenosť do 2km) PoE Switch: ULTIPOWER 0054af (5xRJ45, 4xPoE 802.3af)IP NVR Ultimax 2116Optický Patch Cord (70m, LC konektory) - NA OBJEDNÁVKU!
Architektúra hybridného video monitorovacieho systému
Jadrom siete LAN sú PoE prepínače ULTIPOWER N29986 pripojené prostredníctvom optických spojov. Obrazy z kamier sú zaznamenávané rekordérmo Ultimax M72404 WD1 a Ultimax 2116 K2116 NVR. Tieto rekordéry sa nachádzajú v príslušných budovách, čo zvyšuje spoľahlivosť systému. Obraz zo všetkých kamier je k dispozícii na PC s bezplatným softvérom VMS, ktorý sa nachádza v monitorovacom centre. Tento softvér umožňuje sledovanie živého obrazu a prehrávanie materiálov zaznamenaných DVR a IP NVR. Manažéri a prevádzkovatelia môžu tiež pristupovať k týmto zariadeniam na diaľku prostredníctvom svojich smartfónov so systémom Android alebo iOS.
Prekonávanie prekážok medzi uzlami siete WLAN. V mnohých prípadoch je možné dosiahnuť priame spojenie medzi dvoma miestami, ktoré by mali byť pripojené bezdrôtovo. Avšak, nedostatočná priama viditeľnosť neeliminuje bezdrôtovú technológiu. Vo väčšine prípadov je riešením vytvorenie medziľahlého uzla a kombinácia dvoch point-to-point spojení. Zariadenia tvoriace medziľahlý uzol (ktoré sú zvyčajne umiestnené vedľa seba) je možné pripojiť priamo pomocou ethernet kábla.
Prístupový bod Ubiquiti NanoBridge M5 (22dBi 5GHz MIMO)Prístupový bod Ubiquiti NanoBridge M5 (22dBi 5GHz MIMO)Prístupový bod Ubiquiti NanoBridge M5 (22dBi 5GHz MIMO)Prístupový bod Ubiquiti NanoBridge M5 (22dBi 5GHz MIMO)
Prenos medzi dvoma najvzdialenejšími uzlami je umožnený pomocného uzla
s dvoma prídavnými prístupovými bodmi MikroTik

Nové produkty ponúkané DIPOLom
Mobilný rekordér Protect 104 (4-ch, 2x SD slot, GPS, akcelerometer)
Mobilný DVR Protect 104 (4-ch, 2x SD slot, GPS, G-sensor) M80104 určený pre použitie v autokárach, mestských autobusoch, minibusoch, firemných autách, električkách/nákladných autách, v metre, hliadkovacích vozidlách, väzenských dodávkach, sanitkách, vojenských vozidlách. Bol špeciálne navrhnutý pre zvýšenú odolnosť proti vibráciám a nárazom.
LTE Filter: Terra LF003 (úchyt na stožiar, 5-782MHz)
LTE Filter: Terra LF003 (úchyt na stožiar, 5-782MHz) R82009 sa používajú v anténnych televíznych systémoch a namontovaných na stožiaroch spolu s anténnymi poľami. Filter odreže nežiaduce časti spektra UHF (791-862 MHz) vyhradené pre prenos dát v mobilných sieťach (LTE). Zariadenie sa odporúča najmä pre systémy so širokopásmovými zosilňovačmi pokrývajúcimi celé UHF pásmo (až do 862 MHz). V takýchto systémoch dokáže rušenie z nežiaducich signálov úplne zablokovať príjem niektorých DVB-T multiplexov.
Spojovací bod ULTIMODE HMS-V24-A (komplet, vertikálny, pre 24 spojov, IP67 vodeodolný)
Spojovací bod ULTIMODE HMS-V24-A L56124 - Vertikálny spojovací bod ULTIMODE HMS-V24-L56124 sa používa na ochranu optických spojov pred mechanickým poškodením a nepriaznivými vplyvmi počasia. Jeho univerzálna konštrukcia umožňuje použitie v rôznych aplikáciách, vrátane rozdelenia optickej linky a opravy poškodených káblov. Spojovací bod môže chrániť až 24 zváraných spojov (4 spojovacie zásobníky, každý s kapacitou 6 spojov). Môže byť namontovaný na tyče, stožiare, fasády atď.
Nové tituly knižnice
Káble s krútenou dvojlinkou - názvoslovie, normy, parametre.Káble s krútenou dvojlinkou (vyvážené) sa používajú na prenos signálov v telekomunikačných systémoch a počítačových sieťach. V súčasnej dobe sa používajú predovšetkým v analógových telefóniách a ethernetových sieťach. Krútený kábel sa môže skladať z jedného alebo viacerých párov. Krútenie výrazne obmedzuje vplyv vonkajšieho elektromagnetického rušenia a vzájomného rušenia medzi pármi, tzv crosstalk... viac
Oplatí sa prečítať
Optické utlmovače - aplikačné schémy. Optické tlmoče sú pasívne prvky optických trás, ktoré majú za úlohu znížiť úroveň signálu na hodnoty prijateľné pre prijímače. Nie sú používané v systémoch s multimode vláknami, kde sú signálové úrovne pomerne nízke. Tieto utlmovače sú potrebné v prípade krátkych liniek na báze single-mode vlákien a zariadení... viac
Schéma použitia utlmovačov (X, červená) v komunikačnom spojení s dvoma media konvertormi
 
PRIHLÁSENIE
Osoby so záujmom o týždenný informátor Informátora prosíme o zadanie e-mailu elektronickou poštou:
 
 
V PREDOŠLOM VYDANÍ
ARCHÍV INFORMÁTORA
VÝHODNÁ CENA
NOVINKY V KNIŽNICI
PREČÍTAJTE SI